Washington prohrál počtvrté z pěti zápasů. Satoranský zapsal v Sacramentu dva body

27. 10. 2018 8:39
Basketbalisté Washingtonu Wizards s Tomášem Satoranským v sestavě podlehli Sacramentu na jeho hřišti 112:116. V dresu domácích zářil srbský pivot Nemanja Bjelica.
Markieff Morris z Washingtonu a Willie Cauley-Stein ze Sacramenta bojují o míč.
Markieff Morris z Washingtonu a Willie Cauley-Stein ze Sacramenta bojují o míč. | Foto: Reuters

New York - Basketbalistům Washingtonu se v úvodu nové sezony NBA dál nedaří. V pátek podlehli na hřišti Sacramenta 112:116 a utrpěli čtvrtou porážku z pěti zápasů. Tentokrát nezvládli koncovku vyrovnaného duelu. Český rozehrávač Tomáš Satoranský odehrál za Wizards 11 minut a zaznamenal dva body a tři asistence.

Washington ještě šest minut před koncem vedl, pak ale tři minuty nedal koš ze hry a Sacramento šlo do vedení o sedm bodů. Wizards ještě zabrali a Bradley Beal trojkou minutu před koncem snížil na rozdíl jediného bodu.

Na posledních 19 vteřin měl Washington útok, jenže Mark Morris se dopustil kroků a Sacramento z trestných hodů rozhodlo. John Wall se ještě rychlou trojkou snažil utkání zdramatizovat, ale při další snaze o vyrovnání Wizards špatně vyhodili z autu.

"Dělali jsme hodně chyb v útoku (21 ztrát) a především v obraně. Občas se soustředíme jen na útok, ale když se netrefujete, musíte hlavně bránit," zlobil se kouč Wizards Scott Brooks, jehož svěřenci mají druhý nejvyšší počet inkasovaných bodů hned po LA Lakers. "My prostě nebránili nikoho. Dostali jsme v každém utkání hodně přes sto bodů a to je hrozné," uvedl Beal.

V dresu Sacramenta zářil srbský pivot Nemanja Bjelica, který 26 body a 12 doskoky předvedl svůj druhý nejlepší výkon v NBA. Jeho maximem je 30 bodů z minulé sezony. Mimo jiné trefil šest trojek. Dalších 22 bodů přidal Buddy Hield. Za Wizards dal 26 bodů Wall, Kelly Oubre měl 22 bodů.

"Evropští hráči málo střílí. Tak jsem Nemanjovi řekl, ať kouká střílet, že proto k nám přišel. A on začal," řekl rozehrávač Sacramenta De'Aaron Fox.

Satoranský odehrál dobré první střídání, kdy svou oblíbenou střelou jednou rukou po nájezdu srovnal na 25:25. Pak připravil koše pro Beala a Jeffa Greena a Washington vedl o osm bodů. Náskok ale udržel jen do třetí čtvrtiny.

Naopak výborný vstup do sezony prožívá Toronto, které poprvé v historii vyhrálo úvodních šest utkání. Tentokrát doma přehrálo Dallas 116:107 po dobrém kolektivním výkonu. Kyle Lowry zaznamenal 20 bodů a 12 asistencí, Kawhi Leonard 21 bodů.

Stoprocentní zůstávají i Milwaukee po výhře 125:95 nad Minnesotou a New Orleans, které udolalo Brooklyn 117:115. Poslední dvě minuty vyhráli Pelicans 9:0.

Hvězdou večera se stal Kevin Durant, který 41 body dovedl obhájce titulu Golden State k výhře 128:100 v New Yorku. Přitom ještě v poslední čtvrtině Knicks vedli, ale Durant v závěrečné dvanáctiminutovce nastřílel 25 bodů a byl strůjcem závěrečné šňůry 42:9 znamenající obrat. Stephen Curry přidal 29 bodů.

"Znáte ten pocit, když někam jedete a na všech semaforech je zelená? Takhle jsem se dnes cítil," uvedl Durant. "Měli jsme špatnou třetí čtvrtinu, tak jsem se snažil dát týmu jiskru a byl jsem agresivní v zakončení. Dělal jsem jen to, co mám natrénováno," dodal.

"Měli jsme tři a půl čtvrtiny dobrých, ale to na obhájce titulu nestačí," řekl trenér New Yorku David Fizdale.

Dál se trápí Houston, který prohrál 113:133 s Los Angeles Clippers a utrpěl čtvrtou porážku z pěti zápasů. Rockets chyběl lehce zraněný James Harden. Za Clippers si 30 body vylepšil osobní rekord náhradník Montrezl Harrell.

NBA:

Sacramento - Washington 116:112 (za hosty Satoranský 2 body, 3 asistence), Charlotte - Chicago 135:106, Houston - LA Clippers 113:133, Minnesota - Milwaukee 95:125, New Orleans - Brooklyn 117:115, New York - Golden State 100:128, Toronto - Dallas 116:107.