Washington pod děravou střechou nedotáhl velký obrat k výhře

12. 1. 2014 10:45
Jan Veselý odehrál oproti minulým zápasu v dresu Washingtonu pouhých sedm minut. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým nedotáhli k vítěznému konci nevídaný obrat v zápase s Houstonem a po pátečním debaklu na hřišti Indiany si připsali druhou porážku ve dvou dnech.

V domácím zápase, který poznamenalo dvojí mnohaminutové přerušení kvůli dešťové vodě kapající na palubovku děravou střechou, se jim podařilo ve druhém poločase z manka o 25 bodů dostat do vedení 102:97, ale nakonec se radovali hosté z výhry 114:107.

Český reprezentant odehrál necelých sedm minut a stihl dva body a tři doskoky.

"Teď bych si nejradši přál, aby ten zápas (rozhodčí) předčasně ukončili," řekl domácí trenér Randy Witman.

Harden: Nic podobného jsem nezažil

Přerušení trvala dohromady bez tří minut hodinu, během nichž pořadatelé chytali vodu do kbelíků a sušili palubovku. Zápas dohromady trval tři hodiny a 18 minut.

"Už to vypadalo, že ten zápas bude trvat věčně. Doteď jsem nic takového nezažil," konstatoval houstonský rozehrávač James Harden, s 25 body nejlepší střelec zápasu a díky osmibodové šňůře strůjce houstonského zmrtvýchvstání v závěru utkání.

"To byl ten nejšílenější zápas vůbec. Už kvůli divákům se mi to nelíbilo," doplnil Dwight Howard, který přidal 23 bodů.

Jejich spoluhráč Terrence Jones se blýskl 19 body a 17 doskoky. Lídry Washingtonu byli třiadvacetibodoví John Wall a Trevor Ariza - první přidal 10 asistencí, druhý 14 doskoků.

Nowitzki koncertoval, dal 40 bodů

Hvězdou sobotního programu NBA byl Dirk Nowitzki z Dallasu, který se zaskvěl 40 body proti New Orleansu.

Z toho dvacet jich dal ve třetí čtvrtině, v závěru pak proměnil dva důležité trestné hody a Mavericks zvítězili 110:107. "Je to borec. Ty jeho trojky na začátku druhého poločasu, pak jedna nebo dvě s faulem, to byly skvělé akce," řekl trenér Dallasu Rick Carlisle.

Chicago - Charlotte 103:97, Dallas - New Orleans 110:107, Denver - Orlando 120:94, Detroit - Phoenix 110:108, Oklahoma City - Milwaukee 101:85, Philadelphia - New York 92:102, Portland - Boston 112:104, Toronto - Brooklyn 96:80, Washington - Houston 107:114 (za domácí Veselý 2 body, 3 doskoky).

3. Denver 36 19 17 52,8
4. Minnesota 36 18 18 50,0