Washington opět prohrál, Veselý se na hřišti ani neohřál

11. 11. 2012 9:02
Jen necelé čtyři minuty odehrál basketbalista Jan Veselý za Washington v sobotním utkání na palubovce Indiany, kde jeho tým prohrál 85:89.
Thaddeus Young z Philadelphie se snaží probít proti Linasi Kleizovi a Amiru Johnsonovi z Toronta | Foto: Reuters

New York - Jen necelé čtyři minuty odehrál basketbalista Jan Veselý za Washington v sobotním utkání na palubovce Indiany, kde jeho tým prohrál 85:89. Jediný český hráč v NBA dostal od trenéra Randyho Wittmana nejméně prostoru v zápase v dosavadním průběhu sezony.

Veselý zasáhl do hry pouze v první čtvrtině, svou jedinou střelou koš minul, zaznamenal jeden doskok a asistenci. Ve zbytku zápasu už se neobjevil.

Wizards si připsali od začátku soutěže pátou porážku za sebou a kopírují úvod minulé zkrácené sezony, v níž se dočkali prvního vítězství až v devátém utkání.

Indianě se povedlo přerušit sérii tří porážek hlavně díky 20 bodům Paula George, jenž podal nejlepší střelecký výkon v sezoně. Za Washington, který na začátku poslední čtvrtiny vedl o pět bodů, dali po 17 bodech zkušený Emeka Okafor a nováček Bradley Beal.

Výsledky NBA:

Charlotte - Dallas 101:97 po prodl., Chicago - Minnesota 87:80, Golden State - Denver 101:107 po prodl., Houston - Detroit 96:82, Indiana - Washington 89:85 (za hosty Veselý 1 doskok, 1 asistence), Milwaukee - Boston 92:96, Portland - San Antonio 109:112, Toronto - Philadelphia 83:93, Utah - Phoenix 94:81.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 6 4 2 66,7