Washington opět bez Satoranského prohrál s Torontem

14. 2. 2019 7:23
Basketbalisté Washingtonu opět postrádali z osobních důvodů českého reprezentanta Tomáše Satoranského a bez něj podlehli Torontu 120:129. "Raptoři" vyhráli pošesté za sebou a na Východě nadále prohánějí lídra konference Milwaukee. Bucks ve středu vyhráli 106:97 nad Indianou. Naopak obhájci titulu Golden State prohráli 107:129 s Portlandem.
Danny Green (Toronto)
Danny Green (Toronto) | Foto: Reuters

Místo Satoranského, který chyběl už v minulém utkání, opět dostal v základní sestavě Wizards šanci bývalý hráč české ligy Chasson Randle. Hru ale tvořil Bradley Beal, který zaznamenal 28 bodů a 11 asistencí. Ve třetí čtvrtině Washington vedl o 12 bodů, ale pak si vybral dlouhý výpadek a šňůrou 20:2 dovolil soupeři získat zápas pod kontrolu.

Torontu chyběl nejlepší hráč Kawhi Leonard, ale skvěle ho zastoupili Pascal Siakam a OG Anunoby, kteří si vytvořili nová osobní maxima v bodech. Siakam nastřílel 44 bodů a byl nejlepším střelcem večera.

Ani 42 bodů Jamese Hardena nepomohlo Houstonu vyhnout se porážce 111:121 na hřišti Minnesoty. Nejlepší střelec ligy pokořil hranici 30 bodů už po jednatřicáté za sebou a vyrovnal druhou nejdelší sérii v historii NBA. Lepší je už jen Wilt Chamberlain s 65 zápasy v řadě. Timberwolves rozhodli šňůrou 18:2 ve třetí čtvrtině.

Rovněž 42 bodů a osobní rekord zaznamenal Jordan Clarkson, jeho Cleveland i tak prohrál 139:148 s Brooklynem, a to ve třetím prodloužení. Po uplynutí normální hrací doby dal Clarkson 17 bodů. Jenže ani to nestačilo. V poslední vteřině druhého prodloužení totiž zachránil Brooklyn trojkou DeMarre Carroll a v závěrečném prodloužení dal D'Angelo Russell 14 ze svých 36 bodů a zápas rozhodl.

Denver vyhrál 120:118 nad Sacramentem díky koši Nikoly Jokiče tři setiny sekundy před koncem. Srbský pivot zaznamenal triple double za 20 bodů, 18 doskoků a 11 asistencí a v závěru si dopíchl vlastní střelu. Za Denver debutoval hvězdný Isiah Thomas, jenž se od minulé sezony léčil, a dal osm bodů.

Triple double si připsal také Janis Adetokumbo, který 33 body, 19 doskoky a 11 asistencemi dovedl Milwaukee k výhře nad Indianou, byť ta ještě v poslední čtvrtině vedla o 10 bodů. Bucks tak nadále vládnou celé lize.

A to už o dvě výhry, jelikož lídři Západu Golden State Warriors prohráli teprve podruhé z posledních 18 zápasů. V poslední čtvrtině totiž selhali v útoku, dali jen 12 bodů a dovolili soupeři duel rozhodnout šňůrou 24:3. Kevin Durant a Stephen Curry přitom dali po 32 bodech, ale postrádali větší podporu od spoluhráčů. Mezi nimi tentokrát chyběl hvězdný pivot DeMarcus Cousins.

Bývalý hráč Washingtonu Otto Porter po nedávné výměně do Chicaga ožil a novým osobním rekordem 37 bodů pomohl Bulls k výhře 122:110 nad Memphisem.

Výsledky NBA:

Boston - Detroit 118:110, Chicago - Memphis 122:110, Cleveland - Brooklyn 139:148 po třetím prodl., Dallas - Miami 101:112, Denver - Sacramento 120:118, Indiana - Milwaukee 97:106, LA Clippers - Phoenix 134:107, Minnesota - Houston 121:111, New York - Philadelphia 111:126, Portland - Golden State 129:107, Toronto - Washington 129:120.