Washington bez Satoranského poprvé prohrál

26. 10. 2017 8:28
Washington Wizards v nové sezoně poprvé prohrál, byť s Lakers padl až v prodloužení. Tomáš Satoranský do utkání nezasáhl, celkem ze čtyř odehraných duelů nastoupil do jediného.
Los Angeles Lakers (Jordan Clarkson) vs Washington Wizards (Tim Frazie)
Los Angeles Lakers (Jordan Clarkson) vs Washington Wizards (Tim Frazie) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu ve čtvrtém utkání sezony poprvé prohráli, na palubovce Los Angeles Lakers podlehli 99:102 po prodloužení. Tomáš Satoranský do hry nezasáhl. Porážku Clevelandu v Brooklynu neodvrátil ani triple double LeBrona Jamese.

Wizards ještě v závěrečné čtvrtině vedli o deset bodů, ale Lakers začali dotahovat a v poslední sekundě normální hrací doby vyrovnal Brandon Ingram na 92:92. V prodloužení domácí tým lépe zvládl poslední minutu, washingtonský kapitán John Wall v závěru neproměnil trojku. Hostům nepomohlo 28 bodů Bradleyho Beala, ani 18 bodů a devět asistencí Johna Walla. Lakers vedl s 19 body Ingram.

Dramatickou koncovku viděli i diváci ve Philadelphii, kde domácí sahali po vítězství nad Houstonem. Jenže Eric Gordon trefil trojku zároveň se závěrečným klaksonem a Rockets si odvezli výhru 105:104. Gordon vedl hosty s 29 body, James Harden přidal 27 bodů a 13 asistencí. Sixers nestačilo 22 bodů J. J. Redicka, ani 21 bodů Joela Embiida.

LeBron James si připsal triple double za 29 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků, ale Cleveland přesto prohrál v Brooklynu 107:112. Nets vedl s 22 body Spencer Dinwiddie.

I ve čtvrtém zápase zvítězili basketbalisté San Antonia, kteří vyhráli v Miami 117:100. LaMarcus Aldridge k výhře lídra soutěže přispěl 31 body, Rudy Gay přidal 22 bodů. Heat vedl s 23 body Tyler Johnson.

První prohru v sezoně utrpěl Memphis, který podlehl Dallasu 94:103. Nováček Dennis Smith Jr. v dresu Mavericks nastřílel 19 bodů. Grizzlies nepomohlo 26 bodů a 11 doskoků Marca Gasola.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Cleveland 112:107, Charlotte - Denver 110:93, Dallas - Memphis 103:94, Detroit - Minnesota 122:101, Golden State - Toronto 117:112, LA Lakers - Washington 102:99 po prodl., Miami - San Antonio 100:117, Oklahoma City - Indiana 114:96, Philadelphia - Houston 104:105, Phoenix - Utah 97:88.