Vzbudil se po 11 letech: Federer toho vyhrál tolik? To je vtip?

Sport Sport
22. 9. 2015 11:01
Svět tenisu se dojímá nad neuvěřitelným příběhem fanouška, který se po jedenácti dlouhých letech probudil z kómatu. Španěl Jesus Aparicio po probuzení nevěřil, že jeho idol Roger Federer vyhrál sedmnáct grandslamových titulů. A Novaka Djokoviče vůbec neznal.
Fanoušek Federera se probral z kómatu po 11 letech. A nestačil se divit.
Fanoušek Federera se probral z kómatu po 11 letech. A nestačil se divit. | Foto: Reuters

Praha - Neuvěřitelný příběh mladého nadšeného fanouška postiženého obrovskou životní tragédií dojímá svět tenisu. Španěl Jesus Aparicio, velký obdivovatel tehdy teprve třiadvacetiletého čtyřnásobného grandslamového šampiona Rogera Federera, slavil v prosinci 2004 s přáteli své devatenáctiny.

Po oslavě ale spadlo jejich auto po srážce s jiným do propasti a Jesus upadl do dlouhého bezvědomí. Jeho kóma trvalo bezmála jedenáct let.

Probudil se naprosto neočekávaně letos 27. srpna. A postupem času začal zjišťovat novinky ve světě, který za dobu jeho vynucené nepřítomnosti doznal výrazných změn. Velký zájem projevil i o čerstvé zprávy ze světa milovaného tenisu.

Nečekal, že toho Federer vyhraje tolik

"Zeptat se na Federera mi potom přišlo do hlavy jako blesk. Předpokládal jsem ale, že už dávno ukončil kariéru," popsal Aparicio ve španělských médiích. To se ale pořádně spletl.

"Jakmile jsem se dozvěděl, že i ve čtyřiatřiceti letech hraje a navrch je světovou dvojkou i sedmnáctinásobným grandslamovým šampionem, musel jsem si dát hlavu do dlaní. Myslel jsem si, že to je vtip,“ uvedl dnes stále ještě mladý devětadvacetiletý muž.

Jesusovi Švýcarova hra učarovala už na začátku jeho kariéry. Federera si pamatoval jako čtyřnásobného vítěze grandslamu. Věděl jsem, že je skvělý. Nikdy bych ale nepomyslel, že toho vyhraje tolik,“ nechal se Aparicio slyšet.

Djokoviče vůbec neznal

Muž, který si prý stále detailně pamatuje tvář řidiče protijedoucího auta z osudové nehody, teď chce pokračovat v uskutečnění svého velkého snu. Snu, který měl už jako mladý chlapec, než mu do života zasáhla tragédie. Jesus chce vidět hrát Rogera Federera naživo.

"Musím to stihnout předtím, než odejde do důchodu. Třeba budu u toho, když vyhraje osmnáctý grandslam,“ naplánoval Aparicio. Hned po probuzení sledoval newyorské US Open a fandil Federerovi. Ten ale ve finále podlehl ve čtyřech setech aktuální světové jedničce Novaku Djokovičovi.

Fenomenálního Srba Aparicio vůbec neznal. "On je vážně výborný, překvapilo mě, jak dobře hraje," vysvětlil "znovuzrozený" tenisový fanoušek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy