reklama
 
 

Strach z největších hvězd? Ani trochu. Krčmář zažije v Oslu křest ohněm

3. 3. 2016 10:17
Bude to křest ohněm. Vůbec poprvé se Michal Krčmář vešel do sestavy české biatlonové smíšené štafety. A rovnou na světovém šampionátu.

Oslo - Bude to křest ohněm. Vůbec poprvé se Michal Krčmář vešel do sestavy české biatlonové smíšené štafety. A rovnou na světovém šampionátu. Navíc v nejtěžší možné roli, jako finišman, který má zastoupit Ondřeje Moravce. Muže, který na posledních velkých akcích s českým mixem vyjel postupně bronz, stříbro a zlato.

Online reportáž ze smíšené štafety na MS sledujte zde

Pětadvacetiletý rodák z Vrchlabí se na posledním úseku utká s největšími osobnostmi současného biatlonového světa. Soupeřem mu budou Francouz Martin Fourcade, Němec Simon Schempp, Rus Anton Šipulin, Nor Tarjei Bö nebo Rakušan Dominik Landertinger.

"Start v mixu pro mě určitě bude vrcholem tohoto roku. Beru to jako odměnu za dosavadní průběh sezony a svoje výsledky," okomentoval nominaci Krčmář. Jeho letošní vzestup je markantní. Zatímco loni za celý ročník Světového poháru nasbíral 99 bodů, letos už jich má na kontě 264. Navlas stejně jako zkušenější a slavnější krajan Michal Šlesingr.

„Od trenéra jsem věděl o možnosti, že bych mohl Ondru Moravce zastoupit. A snažil jsem se mentálně i fyzicky připravit tak, aby mě to před startem nezaskočilo. Pokusím se s tím poprat nejlépe, jak dovedu," řekl Krčmář v rozhovoru pro oficiální web českého biatlonu.

Přehnaná nervozita, nebo dokonce strach? Ten byste u závodníka, který se v aktuální sezoně nejvíce blýskl pátým místem v závodu s hromadným startem v německém Ruhpoldingu, hledali marně.

Vypjaté momenty vyhledává

"Obecně řečeno, finiše jsem měl rád vždycky, nebojím se jich. Zkusím toho využít a ukázat se v nejlepším světle," podotkl závodník, který v juniorské kategorii spurtoval pro světové stříbro.

"Opravdu mě to nestresuje, takto to v sobě nemám. Vždy spíš takové vypjaté momenty vyhledávám a těším se na ně, než by mě to stresovalo. A naopak si musím dávat pozor na to, abych nebyl přemotivovaný, a právě z toho aby nepramenily chyby,“ dodal Krčmář.

Český finišman věří v další úspěch smíšené štafety. „Přede mnou pojedou samí zkušení borci, kteří jsou zvyklí jezdit vysoko. My sice budeme na jedné straně obhajovat titul, ale na druhé straně mezi tím už proběhlo několik dalších štafet a v nich se ukázalo, že každá je úplně o něčem jiném. Pokusím se doplnit štafetu tak, aby i se mnou byla úspěšná, abych nezklamal,“ uzavřel biatlonista.


autor: Aleš Vávra | 3. 3. 2016 10:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama