Výsměch, zavrhl Fury nabídku Tysona. S boxem za 12 miliard legenda nepochodila

Sport Sport
27. 6. 2020 15:59
Vysloužilý boxerský šampion Mike Tyson, který plánuje velkolepý comeback, stále nenašel svého soupeře. Z pecky v podobě klání proti Tysonovi Furymu nakonec nic nebude.
Návrat velkého Tysona. Boxerovi se vrací jeho legendární síla i rychlost | Video: Instagram/Mike Tyson, SmartCups

Fury přezdívaný "Gypsy King" patří v 31 letech k nejtvrdším boxerům vůbec, je šampionem organizace WBC. Přesto od Tysonova týmu dostal nabídku.

"Jeho lidé mě kontaktovali, přímo s Mikem jsem si pak volal," potvrdil Fury, načež prozradil, proč k zápasu, který by nepochybně strhl mediální bouři, nedošlo.

"Mike ohledně našeho utkání mluvil o částce 500 milionů USD (skoro 12 miliard korun, pozn. red.), ale to, co mému týmu přistálo na stole, byl výsměch, úplně šílený," vysvětloval aktuální šampion, který zřejmě nebyl spokojený se svým podílem. Otázkou je, zda miliardy vůbec byly ve hře, nebo si je Tyson jen vysnil.

"Ať už Mikeovi nabízel peníze kdyokoliv, my bychom dostali jen drobné," dodal Fury.

Poté přiblížil ještě jednu možnost, jak k duelu mohlo dojít: "Dostal jsem nabídku na deset milionů dolarů (asi 240 milionů korun) od ESPN, abych s Mikem udělal boxerskou exhibici."

"Všichni už to ale hodili za hlavu," mávl rukou "Gypsy King".

Dřív sebevědomě prohlašoval, že by porazil Tysona i v jeho nejlepších letech. Jenže teď už je "Železnému Mikeovi" 53 let. A Fury couvá.  

"Bylo by skvělé se s ním v ringu utkat, ale kdybych prohrál, lidé by říkali, že jsem odpad, protože mě porazil 53letý chlap. A kdybych vyhrál já, všichni by mě měli za tyrana," vysvětloval Fury.

"Každopádně bych prohrál ve všech případech," doplnil.

Nezlomily ho ani miliony od stanice ESPN. "Nestály mi za to, abych bojoval s chlápkem, který je za zenitem."

Tyson je v boxerském důchodu už 15 let, během kterých oznámil bankrot nebo našel lásku k marihuaně. Jak ale ukazuje v pravidelných ukázkách z tréninků, rychlost neztratil. A stále umí rozdat hodně tvrdou ránu. Fury ji však nepocítí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Domažlicku se srazil vlak s autem, řidič automobilu je lehce zraněný

V obci Trhanov na Domažlicku se před 8. hodinou ranní srazil vlak s osobním autem. Podle Andrey Divišové z plzeňské záchranné služby je na místě jeden zraněný z osobního auta. Doprava na železnici je zastavená. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním," uvedla Divišová.

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy