Satoranský netradičně ztrácel míče. Takové hrozné chyby obvykle nedělám, řekl

3. 3. 2018 9:07
Satoranský v utkání proti Torontu ztratil šest míčů, což se mu v NBA nikdy předtím nestalo.
Tomáš Satoranský (vpravo)
Tomáš Satoranský (vpravo) | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu podlehli v pátečním utkání nejlepšímu celku Východní konference Torontu Raptors 95:102. Tomáš Satoranský odehrál za poražený domácí tým 35 minut, během nichž nasbíral deset bodů, osm asistencí a šest doskoků, ale také šest ztrát.

Český reprezentant přitom patří k nejlepším rozehrávačům v lize podle poměru asistencí a ztrát, tentokrát si ale šesti ztrátami stanovil nové maximum. "Měl jsem odvést mnohem lepší práci, zejména v prvním poločase. Bylo to o špatných rozhodnutích, takové hrozné chyby obvykle nedělám," citovala Satoranského agentura AP.

Přesto během pobytu českého basketbalisty na hřišti Wizards prohráli pouze o dva body. Nejhorší přínos pro hru podle této statistiky měl Kelly Oubre, neboť úseky s ním na hřišti Washington prohrál o 19 bodů.

Raptors vyhráli utkání náhradníci, především C. J. Miles, který trefil šest trojek a dostal se na 20 bodů. Lavička Toronta přestřílela tu washingtonskou 47:15. Nejlepším střelcem vítězů byl s 23 body DeMar DeRozan, domácím nestačilo 24 bodů Otta Portera ani 23 bodů Bradleyho Beala.

Basketbalisté Phoenixu tři čtvrtiny vedli nad Oklahomou City, ale nakonec prohráli 116:124. Sedmé vítězství Thunder z posledních deseti zápasů řídil Russell Westbrook s 43 body, 14 doskoky a osmi asistencemi. Domácím naproti tomu nestačilo ani 39 bodů Devina Bookera.

Minnesota podlehla v Utahu 108:116, když hrála celou druhou půli bez Karla-Anthonyho Townse. Ten byl těsně před poločasem vyloučen, když se dožadoval koše s faulem. Jazzmany táhl Rudy Gobert s 26 body a 16 doskoky, Donovan Mitchell přidal také 26 bodů.

Golden State Warriors uspěli popáté za sebou, přestože na hřišti outsidera z Atlanty zvítězili pouze 114:109. Steph Curry k výhře zavelel 28 body během pouhých 23 minut na hřišti, které mu dovolil pohmožděný kotník. Kevin Durant nastřílel také 28 bodů.

V nejvyrovnanějším utkání pátečního programu Orlando přehrálo Detroit 115:106 po prodloužení. Pistons sedm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny zachránil smečí James Ennis, ale v nastavené pětiminutovce podlehli domácím 2:11. Magic se mohli opřít o Aarona Gordona s 27 body a 13 doskoky, Nikola Vučevič přidal 22 bodů, 12 doskoků a šest asistencí.

NBA:

Washington - Toronto 95:102 (za domácí Satoranský 10 bodů, 6 doskoků, 8 asistencí), Atlanta - Golden State 109:114, Chicago - Dallas 108:100, LA Clippers - New York 128:105, Memphis - Denver 102:108, Milwaukee - Indiana 96:103, Orlando - Detroit 115:106 po prodl., Philadelphia - Charlotte 110:99, Phoenix - Oklahoma City 116:124, Utah - Minnesota 116:108.

2. Oklahoma City 64 37 27 57,8
3. Minnesota 66 38 28 57,6