Satoranský předváděl finty a sahal po triple double, Washington ale prohrál

Aktualizováno 14. 3. 2018 9:17
Tomáš Satoranský zaznamenal při porážce Wizards s Minnesotou patnáct bodů.
Tomáš Satoranský v zápase s Minnesotou (2018)
Tomáš Satoranský v zápase s Minnesotou (2018) | Foto: Reuters

Washington - Basketbalista Tomáš Satoranský nasbíral v úterním utkání NBA 15 bodů, osm doskoků a sedm asistencí, Washington však doma podlehl Minnesotě 111:116. Wizards opět ukázali, že mají problémy s dramatickými koncovkami a prohráli podruhé za sebou.

Jediný český hráč v nejlepší basketbalové soutěži světa se v zápase s Minnesotou skvěle uvedl, když hned v první minutě proměnil tříbodovou střelu. Satoranský hrál v první půli s přehledem a do poločasu nasbíral 11 bodů, pět asistencí a čtyři doskoky. Útok na premiérový triple double však nepřišel, protože po přestávce už byl pražský rodák o něco méně aktivní.

Sebedůvěra Tomáše Satoranského očividně roste

Wizards nicméně vedli v úvodu poslední čtvrtiny o devět bodů, jenže hosté zareagovali šňůrou 17:3. V koncovce Washington 16 sekund před koncem snížil na 111:114 a kvůli soupeřově chybě při vyhazování zůstal u míče. Bradley Beal však místo střely zvolil přihrávku, kterou vystihl Jeff Teague, a smečí z brejku stvrdil výhru Timberwolves. Hosty vedl skvěle hrající Karl-Anthony Towns, jenž proměnil třináct ze 17 střel a připsal si 37 bodů s 10 doskoky. Washingtonu nepomohlo ani 27 bodů Markieffa Morrise.

I po prohře Washington zůstal na pátém místě Východní konference, protože šestá Philadelphia podlehla třetí Indianě 98:101. Sixers nezachránilo 29 bodů a 12 doskoků Joela Embiida, ani triple double Bena Simmonse, který nasbíral 10 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. K výhře Pacers přispěl Myles Turner 25 body. Hosté vyhráli, přestože jejich hlavní střelci Victor Oladipo a Bojan Bogdanovič dohromady proměnili pouze pět z 32 pokusů.

Unikátní střelecké představení viděli diváci v Brooklynu, kde domácí rozehrávač D'Angelo Russell nasázel do koše Toronta během první čtvrtiny 24 bodů. Bývalý rozehrávač Los Angeles Lakers za prvních 12 minut proměnil sedm z osmi trojkových pokusů. Ve zbytku utkání ho však Raptors dokázali přibrzdit (zápas dokončil s 32 body) a došli si pro deváté vítězství v řadě. Na výhře 116:102 se 26 body a 14 doskoky podílel Jonas Valenčiunas.

Basketbalisté Oklahomy zvítězili na hřišti Atlanty 119:107. Russell Westbrook ke čtvrté výhře Thunder v řadě pomohl 100. triple-double v kariéře, když si připsal 32 bodů, 12 doskoků a 12 asistencí.

Výsledky NBA:

Washington - Minnesota 111:116 (za domácí Satoranský 15 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí), Atlanta - Oklahoma City 107:119, Brooklyn - Toronto 102:116, Chicago - LA Clippers 106:112, LA Lakers - Denver 112:103, New Orleans - Charlotte 119:115, New York - Dallas 97:110, Philadelphia - Indiana 98:101, Phoenix - Cleveland 107:129, San Antonio - Orlando 108:72, Utah - Detroit 110:79.

2. Oklahoma City 70 41 29 58,6
3. Minnesota 69 40 29 58,0