Už jen pět výher a Golden State sebere rekord legendárnímu Chicagu Bulls

31. 3. 2016 9:15
Obhájci titulu 68. výhrou překonali svou loňskou bilanci. "Nebyl to náš večer, ale nepřestali jsme bojovat. Kluci to nevzdali a proto máme takovou bilanci, že jsme schopní vyhrávat tyhle zápasy," prohlásil trenér Warriors Steve Kerr.
Derrick Favors (Utah Jazz)
Derrick Favors (Utah Jazz) | Foto: Reuters

Utah - Basketbalisté Golden State překonali další překážku na cestě k rekordnímu počtu výher v sezoně NBA. Warriors ve středu zvítězili na palubovce Utahu 103:96 po prodloužení a připsali si 68. vítězství. Ze závěrečných sedmi zápasů potřebují vyhrát pět, aby vylepšili rekord Chicaga z ročníku 1995/96.

V zápase měli po většinu času navrch domácí, ale Warriors zabojovali a Klay Thompson trojkou patnáct sekund před koncem poslal duel do prodloužení. V něm dal Stephen Curry šest bodů v řadě a z toho se domácí už nevzpamatovali. Curry nakonec zaznamenal 31 bodů, Thompson přidal 18 a Harrison Barnes 15.

San Antonio zdolalo zraněními sužovaný New Orleans 100:92 a zvítězilo i v 38. domácím zápase v sezoně. To se ještě nikomu nepovedlo a Spurs tak stále mohou jako první tým v historii vyhrát všech 41 domácích duelů v základní části. To ale mohou dokázat i hráči Golden State, kteří zatím odehráli o dva domácí zápasy méně.

Spurs dovedl k výhře Manu Ginobili s 20 body. Do sestavy San Antonia se po třízápasové absenci vrátil Kawhi Leonard a dal 16 bodů.

Julius Randle trefil dvě sekundy před koncem střelu zblízka a Lakers vyhráli nad Miami 102:100 po prodloužení. V Los Angeles se předtím přetřásal skandál mladé hvězdy Lakers D'Angela Russella, jenž zveřejnil tajně natočené video, ve kterém spoluhráč Nick Young hovoří o podvádění své snoubenky. Russell dal 16 bodů, ale zlostnému bučení vlastních fanoušků neunikl.

Výsledky NBA:

Dallas - New York 91:89, LA Lakers - Miami 102:100 po prodl., Memphis - Denver 105:109, Milwaukee - Phoenix 105:94, Minnesota - LA Clippers 79:99, Sacramento - Washington 120:111, San Antonio - New Orleans 100:92, Toronto - Atlanta 105:97, Utah - Golden State 96:103 po prodl.

4. Denver 76 32 44 42,1
5. Minnesota 75 25 50 33,3