James a Irving nezářili, přesto Cleveland po 6 letech dobyl Indianu

2. 2. 2016 8:35
Dlouhých šest let nedokázali basketbalisté zámořského Clevelandu vyhrát na palubovce Indiany. Nyní se jim to povedlo v prodloužení, přestože největší hvězdy vítězů - Kyrie Irving a LeBron James - příliš nezářily.
Lebron James a Kevin Love
Lebron James a Kevin Love | Foto: Reuters

Indianapolis - Basketbalisté Clevelandu zdolali v pondělním programu NBA Indianu 111:106 po prodloužení a připsali si první výhru v hale tohoto soupeře od roku 2010. Po jedenácti zápasech skončila vítězná šňůra hráčů Toronta, kteří podlehli Denveru 93:112.

Cavaliers od konce ledna 2010 v Indianapolisu desetkrát prohráli, ale tentokrát prokázali v prodloužení pevné nervy. Hlavně Kyrie Irving, který v poslední minutě nastavení proměnil šest trestných hodů a byl s 25 body nejlepším střelcem Clevelandu.

LeBron James přidal 24 bodů a 12 doskoků, přestože od třetí čtvrtiny dohrával s poraněným ramenem. Nedařilo se největší domácí hvězdě Paulu Georgeovi, který proměnil jen tři z 15 střel z pole.

"Je to frustrující, ale zároveň i povzbudivé. Našim dvěma nejlepším střelcům to dnes nepadalo a stejně jsme měli šanci na vítězství nad nejlepším týmem Východní konference," řekl trenér Indiany Frank Vogel. V jeho týmu se vedle George trápil i Monta Ellis, jenž minul 13 střel.

Prodlužovalo se i v Utahu

Vítěznou šňůru Toronta ukončil Denver a trenér kanadského celku Dwane Casey po utkání označil výkon svých hráčů za nejhorší v sezoně. Nuggets k přesvědčivé výhře pomohl skvělý výkon srbského nováčka Nikoly Jokiče, který si připsal osobní rekordy 27 bodů a 14 doskoků.

Sacramento přehrálo Milwaukee 111:104. Kings zvítězili po předchozích pěti porážkách, přestože postrádali zraněného DeMarcuse Cousinse. Roli lídra převzal Rudy Gay, jenž k výhře pomohl 32 body a devíti doskoky.

Další prodloužení se v pondělí hrálo v Utahu, kde domácí Jazzmani porazili Chicago 105:96. K výhře nejvíce přispěl Gordon Hayward 27 body a 12 doskoky, Chicago vedl s 26 body Jimmy Butler. Nedařilo se jeho spoluhráči Derricku Roseovi, jenž proměnil jen šest z 21 střel.

Výsledky NBA

Atlanta - Dallas 112:97, Brooklyn - Detroit 100:105, Denver - Toronto 112:93, Indiana - Cleveland 106:111 po prodl., New Orleans - Memphis 95:110, Oklahoma City - Washington 114:98, Sacramento - Milwaukee 111:104, San Antonio - Orlando 107:92, Utah - Chicago 105:96 po prodl.

4. Denver 49 19 30 38,8
5. Minnesota 49 14 35 28,6