Durant nasázel 51 bodů. Přesto se obhájci z Golden State museli sklonit před Torontem

30. 11. 2018 9:33
Basketbalisté Toronta v souboji elitních celků NBA udolali Golden State 131:128 po prodloužení. Hostům nepomohlo ani 51 bodů a 11 doskoků Kevina Duranta a s Raptors prohráli poprvé po téměř pěti letech. Ve zbývajících čtvrtečních zápasech zvítězily celky z Los Angeles - Clippers přehráli Sacramento a Lakers zdolali Indianu.
Další nájezd Kevina Duranta z Golden State na koš Toronta
Další nájezd Kevina Duranta z Golden State na koš Toronta | Foto: Reuters

Toronto proti obhájcům titulu, stále oslabeným o zraněného Stephena Curryho, zpočátku potvrzovalo roli favorita a už v první čtvrtině vedlo o 18 bodů. Warriors ale náskok stahovali a díky dvěma Durantovým trojkám v poslední minutě vybojovali prodloužení. V něm už měl navrch kanadský klub. Lídr soutěže si připsal sedmé vítězství v řadě a první proti Golden State od března 2014.

Durant potřetí za sebou dal přes 40 bodů, což se mu povedlo poprvé v kariéře, a padesátibodovou hranici překonal pošesté v NBA. Čtyřikrát se mu to povedlo v dresu Oklahomy, s níž v těchto zápasech pokaždé zvítězil.

Za Golden State pokořil padesátku podruhé, ale opět prohrál. Střelecky mu nejvíce pomáhal Klay Thompson s 23 body, Jonas Jerebko jich přidal 20. Raptors vedl s 37 body Kawhi Leonard, 26 nastřílel Pascal Siakam, což je jeho nový osobní rekord.

Po dvou prohrách zabrali Lakers a ve své hale porazili Indianu Pacers 104:96. Domácí měli perfektní začátek. První čtvrtinu ovládli 38:15, druhou však prohráli 18:35, ale ve druhém poločase vydřeli dvanáctou výhru v sezoně.

LeBron James k tomu přispěl 38 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi a dal tak zapomenout na nepovedený výkon v minulém utkání v Denveru. Nejlepším hráčem Indiany byl náhradník Domantas Sabonis s 20 body a 15 doskoky.

Ve skvělé formě hrají Clippers, kteří zvítězili v Sacramentu 133:121. Byla to jejich devátá výhra z posledních 10 utkání. Tobias Harris přispěl 28 body, Montrezl Harrell dal 24. Kings nestačilo 26 bodů Bogdana Bogdanoviče.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Indiana 104:96, Sacramento - LA Clippers 121:133, Toronto - Golden State 131:128 po prodl.