Čeští florbalisté jsou ve čtvrtfinále MS. Německo přehráli o dva góly

6. 11. 2022 17:16
Čeští florbalisté zvítězili ve druhém utkání na mistrovství světa ve Winterthuru nad Německem 8:6, navázali na sobotní výhru nad Lotyšskem 6:3 a zajistili si postup do čtvrtfinále. V pondělí od 18:05 budou bojovat o první místo ve skupině B s také suverénním Švédskem, které potřebují k posunu z 2. pozice porazit.
Radost českých florbalistů (ilustrační fotografie)
Radost českých florbalistů (ilustrační fotografie) | Foto: Český florbal

Čtyřmi body za gól a tři asistence se dnes ve Švýcarsku podílel na vítězství Adam Delong, dvakrát skóroval Josef Rýpar. Branku a přihrávku si připsal Filip Langer.

Oproti duelu s Lotyši nahradil gólmana Lukáše Bauera Martin Beneš. Nově se zařadili do sestavy Jakub Gruber, Jiří Besta a Jonáš Kreysa, jediný debutant na šampionátu z českého výběru. Naopak mimo sestavu zůstali na začátku zkušení Matěj Jendrišák, Tom Ondrušek a Martin Tokoš, kteří se do duelu postupně zařadili také.

V čase 2:54 otevřeli Češi skóre, po přihrávce Matyáše Šindlera se trefil Martin Kisugite. Berkův výběr pak nevyužil přesilovou hru při vyloučení Michela Wöckeho a gólman Jan Lemke si poradil s šancemi Kisugiteho a Filipa Langera. Ve 13. minutě už je prostřelil Josef Rýpar. Martinovi Benešovi pomohla v 16. minutě tyč po střele Nilse Hofferberta.

Po 57 vteřinách druhé části právě při Hofferbertově vyloučení využil přesilovku Delong. V 25. minutě sice Janos Bröcker překonal českého gólmana, ale branka neplatila pro hru vysokou holí.

V čase 27:06 už to bylo 4:0, přestože Češi hráli v oslabení při Kreysově vyloučení. První šanci při německé přesilovce ještě neproměnil Tokoš, ale Besta už zamířil přesně. Ve 32. minutě zvýšil Mikuláš Krbec na 5:0.

Za 15 sekund ale po brejku zkorigoval stav Julian Nihlén a sebral Martinu Benešovi možnost překonat pátou nulou v kariéře v českém národním týmu rekord, o který se dělí s Tomášem Kafkou.

Za 44 vteřin se ale trefil Kreysa, který se radoval z gólu při premiéře na MS, za dalších 27 sekund se podruhé v utkání opět po Delongově přihrávce prosadil Rýpar a ve 39. minutě využil přesilovku Langer.

Němci dokázali stav zkorigovat díky dvěma brankám Jakoba Heinse z 46. a 50. minuty. Vzápětí trefil Lukáš Punčochář horní tyč. Při Gruberově vyloučení na dvě plus dvě minuty se ještě zapsali mezi střelce Svenson Hoppe a Wöcke. Ještě 32 sekund před koncem se prosadil při power play Nihlén.

Mistrovství světa florbalistů v Curychu a Winterthuru:

Skupina A:

Švýcarsko - Finsko 7:5 (3:2, 2:1, 2:2)

Branky: 9. a 50. Maurer, 43. a 54. Zaugg, 3. Heller, 11. Mendelin, 24. Seiler - 15. Leikkanen, 17. Lastikka, 32. vlastní Seiler, 54. S. Johansson, 56. Kainulainen.

Švédsko - Lotyšsko 11:2 (3:0, 5:1, 3:1)

Branky: 8. a 34. Lundmark, 19. a 30. Haglund, 19. a 39. Sankell, 24. Gustafsson, 39. Galante Carlström, 47. Sjögren, 50. K. Nilsson, 57. Nordgren - 36. Rajeckis, 42. Ragovskis.

Česko - Německo 8:6 (2:0, 6:1, 0:5).

1. Švédsko 2 2 0 0 30:6 4
2. Česko 2 2 0 0 14:9 4
3. Lotyšsko 2 0 0 2 5:17 0
4. Německo 2 0 0 2 10:27 0