Výškařka Hrubá v Nantes splnila limit na halové ME, stejně tak skokan o tyči Kudlička ve Stromovce

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2017 21:54
Osmnáctiletá výškařka Michaela Hrubá zvítězila na mítinku v Nantes a výkonem 190 cm splnila limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu. Hrubá porazila o dva centimetry Britku Betham Partridgeovou. Na domácích závodech v pražské Stromovce se mezi limitáře zařadil i tyčkař Jan Kudlička, který překonal 565 cm. Pro atlety do 23 let je limit Českého atletického svazu v ženské výšce 188 cm. V silách Hrubé je i A limit 191 cm, neboť její osobní rekord v hale má hodnotu 195 cm. Kudlička hned v prvním závodě v sezoně překonal o pět centimetrů přísnější limit A. "Musím být spokojen, 565 cm je super začátek. V hale asi nejlepší," uvedl vicemistr Evropy na facebooku.
Michaela Hrubá.
Michaela Hrubá. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy