Výškařka Hrubá v Nantes splnila limit na halové ME, stejně tak skokan o tyči Kudlička ve Stromovce

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2017 21:54
Osmnáctiletá výškařka Michaela Hrubá zvítězila na mítinku v Nantes a výkonem 190 cm splnila limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Bělehradu. Hrubá porazila o dva centimetry Britku Betham Partridgeovou. Na domácích závodech v pražské Stromovce se mezi limitáře zařadil i tyčkař Jan Kudlička, který překonal 565 cm. Pro atlety do 23 let je limit Českého atletického svazu v ženské výšce 188 cm. V silách Hrubé je i A limit 191 cm, neboť její osobní rekord v hale má hodnotu 195 cm. Kudlička hned v prvním závodě v sezoně překonal o pět centimetrů přísnější limit A. "Musím být spokojen, 565 cm je super začátek. V hale asi nejlepší," uvedl vicemistr Evropy na facebooku.
Michaela Hrubá.
Michaela Hrubá. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy