reklama
 
 

Výkonný výbor České florbalu chce pokračování Fina Kettunena

20. 1. 2019 14:23
Výkonný výbor České florbalu rozhodl na svém víkendovém jednání o tom, že preferuje setrvání finského trenéra Petriho Kettunena u mužské reprezentace a bude s ním jednat o nové smlouvě. Šéf reprezentační komise David Zlatník přitom před třemi týdny uvedl, že ta se kloní k české variantě a měla jako hlavního kandidáta Luďka Beneše, bývalého kouče Tatranu Střešovice a českých juniorů.

"Pro Peteho hovořila odborná zkušenost i výsledky během celých dvou let vykazujících velké zlepšení, přestože si musíme říci, že domácí mistrovství světa se ani herně ani výsledkově nepodařilo," uvedl v tiskové zprávě prezident Českého florbalu Filip Šuman. Kettunen skončil v prosinci na domácím šampionátu v Praze s týmem na čtvrtém místě.

Osmačtyřicetiletý Kettunen, který v roce 2016 na MS v Rize získal zlato s Finskem, převzal český tým předloni v březnu po Radimu Cepkovi. Stal se prvním zahraničním hlavním koučem na lavičce mužské reprezentace.

"Dalším rozhodujícím faktorem byl fakt, že si Pete svůj druhý úvazek ve Finsku poměrně výrazně upraví a my budeme mít světového odborníka na dvoutřetinový úvazek, navíc finančně za stejných podmínek jako před mistrovství světa," uvedl Šuman.

Příští šampionát se koná v roce 2020 v Helsinkách. "Dokonalá znalost finského prostředí může být přínosná i během příštího mistrovství světa," prohlásil šéf Českého florbalu.

Osmačtyřicetiletý bývalý reprezentační útočník Beneš dovedl v roce 2015 na mistrovství světa v Helsingborgu juniory k bronzu, výkonný výbor se ale přiklonil k pokračování finského odborníka. "Pro Luďka byl při našem rozhodování limitující faktor, že jeho podmínkou bylo, že si zachová plný úvazek ve svém manažerském civilním zaměstnání," vysvětlil Šuman.

Vedoucí reprezentačního úseku Marcel Staviany a Zlatník budou nyní finalizovat novou smlouvu s Kettunenem, který by měl mít v týmu dva až tři asistenty. Dosud spolupracoval s Milanem Fridrichem, Radkem Sikorou a krajanem Akselim Ahtiainenem.

"Domácí mistrovství světa je za námi, ale čeká nás hodně důležité období. Zejména ve sportovní oblasti nyní český florbal prochází hodně změnami. Je pro nás zásadní, abychom Petriho Kettunena zapojili ještě intenzivněji do této oblasti," podotkl Šuman.

Kettunen se má stejně jako v minulém období podílet na systému spolupráce a komunikace se superligovými oddíly i na dalších úpravách v systému práce ve sportovní oblasti českého florbalu. "Už v minulém období se částečně zapojil do vlivu na vzdělávací oblast, ale nyní mu chceme dát ještě větší prostor," uvedl Šuman.

"Reprezentační trenér bude vždy i tváří florbalu a šířit naše hodnoty. Petri měl tuto roli ve finském florbalu a má ji i ve finském sportu, jeho zkušenosti využijeme více než v minulém období, kdy jsme na to nebyli úplně připraveni. Domácí mistrovství světa mělo prioritu," dodal Šuman.

autor: ČTK | 20. 1. 2019 14:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama