Vychází nová hvězda českého lezení. Loužecká exceluje na ledových stěnách

Aneta Loužecká na stěně. Mačky a cepíny napevno zabodnuté v ledu.
Devatenáctiletá Aneta Loužecká. Bronzová medailistka z mistrovství světa juniorek sice nesnáší zimu, za svůj sport si ale vybrala lezení po ledových stěnách.
Česká ledolezkyně se představila na unikátní ledové stěně vyrobené před obchodním centrem na pražském Černém Mostě.
Ledolezení je horolezeckou disciplínou, při níž lezci používají ke zdolání stěny speciální nástroje: ostré cepíny a mačky, neboli hroty na botách.
Loužecká v úterý zájemcům ukázala, jak na to.
Foto: Milan Kammermayer
av Milan Kammermayer, av
30. 1. 2020 20:01
Devatenáctiletá dívka je jedinou reprezentantkou České republiky ve specifickém lezeckém sportu. Podívejte se, jak si před obchodním centrem na pražském Černém Mostě poradila s unikátní desetimetrovou stěnou, vyrobenou ze třinácti tun ledu.
 

Právě se děje

před 1 minutou

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni, analýza to zdůvodňuje pandemií

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy