Vuelta: Šestou etapu vyhrál Mörköv, Kreuziger stále desátý

29. 8. 2013 18:02
Šestou etapu Vuelty vyhrál ve spurtu dánský cyklista Michael Mörköv. Červený trikot lídra závodu udržel Ital Vincenzo Nibali. Všichni čtyři čeští jezdci dokončili etapu ve stejném čase jako vítěz.
Červený trikot lídra Vuelty udržel Ital Vincenzo Nibali.
Červený trikot lídra Vuelty udržel Ital Vincenzo Nibali. | Foto: Reuters

Cáceres - Šestou etapu Vuelty vyhrál ve spurtu dánský cyklista Michael Mörköv, hrdinou dnes byl ale Němec Tony Martin. Dvojnásobný mistr světa v časovce absolvoval téměř celý rovinatý úsek dlouhý 175 kilometrů v sólovém úniku, ale jen pár metrů před cílem v Cáceresu ho spurtující peloton pohltil.

Červený trikot lídra závodu udržel Ital Vincenzo Nibali. Všichni čtyři čeští jezdci dokončili etapu ve stejném čase jako vítěz, nejlepší z nich Roman Kreuziger je stále desátý. Leopold König klesl o jednu příčku a je čtrnáctý.

Osmadvacetiletý Martin útočil na své druhé individuální vítězství na Vueltě. Vypracoval si až sedmiminutový náskok, ale nakonec neuspěl, i když jeho kolegové z týmu Omega Pharma-Quick Step se snažili v závěru stíhací jízdu hlavního pole brzdit.

V cílové rovince byl nejrychlejší dánský šampion Mörköv. Kreuzigrův kolega ze stáje Saxo-Tinkoff, jenž má na kontě řadu úspěchů z dráhy včetně olympijského stříbra z Pekingu, vybojoval své nejcennější vítězství na silnici. Druhý skončil stejně jako ve středečním finiši Argentinec Maximiliano Richeze a třetí byl Švýcar Fabian Cancellara, bývalý časovkářský šampion, jenž v závěrečných stovkách metrů pomohl pelotonu dorazit Martina. Německý uprchlík se musel spokojit se sedmou příčkou.

Cyklistický závod Vuelta - 6. etapa Guijuelo - Cáceres (175 km):

1. Mörköv (Dán./Saxo-Tinkoff) 3:54:15, 2. Richeze (Arg./Lampre), 3. Cancellara (Švýc./RadioShack), 4. Farrar (USA/Garmin), 5. Flecha (Šp./Vacansoleil), 6. Matthews (Austr./Orica), 7. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick Step), 8. Meersman (Belg./Omega Pharma-Quick Step), 9. Gilbert (Belg./BMC), 10. Brown (Austr./Belkin), ...42. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 78. König, 121. Bárta (oba ČR/NetApp), 125. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Nibali (It./Astana) 22:38:07, 2. Horner (USA/RadioShack) -3, 3. Roche (Ir./Saxo-Tinkoff) -8, 4. Zubeldia (Šp./RadioShack) -16, 5. Valverde (Šp./Movistar) -21, 6. Kiserlovski (Chorv./RadioShack) -26, 7. Urán (Kol./Sky) -28, 8. Moreno (Šp./Kaťuša) -31, 9. Majka (Pol./Saxo-Tinkoff) -38, 10. Kreuziger -42, ...14. König -48, 82. Bárta -15:39, 88. Štybar -17:15.