Vuelta: Češi byli v páté etapě vidět, vyhrál Němec Degenkolb

22. 8. 2012 18:25
Těsné vedení o jednu vteřinu si pohlídal Španěl Joaquim Rodríguez.
Zdeněk Štybar, cyklistická stáj Quick Step
Zdeněk Štybar, cyklistická stáj Quick Step | Foto: ČTK

Logroňo - Čeští závodníci Zdeněk Štybar a František Raboň byli v páté etapě cyklistické Vuelty hodně vidět, nakonec však ve spurtu triumfovali jiní. Nejrychlejší byl letos už podruhé Němec John Degenkolb, který ve finiši předčil Itala Bennatiho a Belgičana Meersmana.

Štybar proťal cílovou čáru na patnáctém místě, Raboň v závěru přece jen nestačil a dojel 146. se ztrátou dvaatřiceti vteřin.

Na čele celkového pořadí 67. ročníku slavného závodu zůstává domácí borec Joaquim Rodríguez, který vede o pouhou vteřinu před Britem Christopherem Froomem.

Cyklistický závod Vuelta - 5. etapa: Logroňo - Logroňo (172 km):

1. Degenkolb (Něm./Argos) 4:10:37, 2. Bennati (It./RadioShack), 3. Meersman (Belg./Lotto Belisol), 4. Bouhanni (Fr./FDJ), 5. Viviani (It./Liquigas), 6. Kreder (Niz./Garmin), 7. Davis (Austr./Orica), 8. Mondory (Fr./AG2R), 9. Duque (Kol./Cofidis), 10. Ligthart (Niz./Vacansoleil), ...15. Štybar všichni stejný čas, 146. Raboň (oba ČR/Omega Pharma-Quick-Step) -32.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 17:29:22, 2. Froome (Brit./Sky) -1, 3. Contador (Šp./Saxo Bank) -5, 4. Mollema, 5. Gesink (oba Niz./Rabobank) oba -9, 6. Urán (Kol./Sky) -11, 7. Moreno (Šp./Kaťuša) -14, 8. Roche (Ir./AG2R) -24, 9. Valverde (Šp./Movistar) -36, 10. Ten Dam (Niz./Rabobank) -46, ...98. Štybar -15:54, 117. Raboň -20:04.