Vše o MS v klasickém lyžování

Sport Plus
21. 2. 2007 0:00
Od čtvrtka  22. února probíhá v japonském Sapporu MS v klasickém lyžování. Aktuálně.cz přínáší kompletní zpravodajství, výsledkový servis a zajímavosti ze zákulisí.

Závod na 15 km klasicky s hromadným startem opanovaly Finky. Vpravo je pozdější vítězka Virpi Kuitunenová, vedle ní druhá Aino Kaisa Saarinenová. | Foto: Reuters
Program a výsledky
Kompletní program a výsledková listina MS v klasickém lyžování v Sapporu.
Bauer měl k medaili blízko i s virózou
Ráno zvažoval, zda vůbec nastoupí, pak celý závod bojoval o medaili.
Vítěz závodu na 50 km klasickou technikou na MS v Sapporu Nor Odd-Björn Hjelmeset ukazuje své dvě medaile ze šampionátu. | Foto: Reuters
Bauer sahal po medaili. Skončil pátý
Lukáš Bauer si v závěrečném závodě MS počínal skvěle, na finiš ale nezbyly síly.
Neumannové se stýskalo po svíčkové
Zlatá a stříbrná medailistka z MS Kateřina Neumannová dorazila v pátek večer do Prahy.
Malysz kraloval na středním můstku
Poslední závod skokanů na MS v Sapporu zcela ovládl Polák Adam Malysz
Sdruženář Ronny Ackermann na trati 10 km s hromadným startem v Ramsau
Sdruženář Ronny Ackermann na trati 10 km s hromadným startem v Ramsau | Foto: Reuters
Sdruženář Ackermann získal třetí titul
Třetí titul mistra světa za sebou získal v klasickém závodu sdruženářů Ronny Ackermann.
Finská lyžařka Virpi Kuitunenová projíždí jako vítězka cílem klasické třicítky na MS v Sapporu. | Foto: Reuters
Kuitunenová má zlato, Rajdlová 11.
Pro první individuální zlato si doběhla v klasické třicítce Virpi Kuitunenová, Rajdlová jedenáctá.
Skok Gregora Schlierenzauera v kvalifikaci na středním můstku na MS v Japonsku.
Skok Gregora Schlierenzauera v kvalifikaci na středním můstku na MS v Japonsku. | Foto: Reuters
Čeští skokani zvládli na MS kvalifikaci
Do sobotního závodu na středním můstku postoupilo  kompletní kvarteto českých skokanů.
Norská štafeta slaví triumf na MS v Sapporu. Zleva Petter Northug, Odd-Bjoern Hjelmeset, Lars Berger a Eldar Rönning. | Foto: Reuters
Norové slaví zlato ze štafety, Češi osmí
Štafetu vyhráli díky skvělému finiši Norové, Češi se neprosadili a skončili osmí.
Kateřina Neumannová projíždí na MS v Sapporu cílem závodu na 10 km volnou technikou jako jasná vítězka. | Foto: Reuters
Neumannová: Všechno uteklo moc rychle
Neumannová rekapituluje kariéru i poslední šampionát v Sapporu
Kateřina Neumannová v cílové rovince závodu na 10 km volnou technikou na MS v Japonsku, ve kterém získala zlatou medaili. | Foto: Reuters
Štafeta s Neumannovou skončila pátá
Ve štafetovém závodě žen dovedla Katřina Neumannová české kvarteto na pátou příčku
Kateřina Neumannová chutná zlatou medaili z volné desítky.
Kateřina Neumannová chutná zlatou medaili z volné desítky. | Foto: Reuters
Česká ženská štafeta míří vysoko
Štafeta žen v čele s Kateřinou Neumannovou si může na MS dělat zálusk na medaili.
Nor Lars Berger si běží pro zlato na MS v Sapporu v závodě na 15 volnou technikou. | Foto: Reuters
Berger a sníh přemohli elitu na MS
Biatlonista Lars Berger nečekaně vyhrál závod na 15 km volnou technikou. Češi neuspěli.
Kateřina Neumannová (uprostřed) na stupních vítězů slaví zlatou medaili z volné desítky na MS v Sapporu. Vlevo druhá Olga Zavjalovová, třetí Italka Follisová (vpravo). | Foto: Reuters
Neumannová letos neskončí, myslí si Nyč
Skončí mistryně světa opravdu po této sezoně? Radim Nyč si myslí, že ne.
Vrchol matky Neumannové: Trhací kalendář
Titul knihy Kateřiny Neumannové, Má tři zlata, ztratil po volné desítce v Sapporu svůj původní dvojsmysl.
ÚNOR - Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová skončila na vrcholu. Ve svém posledním závodě MS na 10 km volnou technikou v Sapporu slavila triumf. | Foto: Reuters
Poslední zlato Neumannové v obrazech
Prohlédněte si fotografie ze zlaté desítky volnou technikou.
Poslední závod Neumannové: Zlato!
Kateřina Neumannová svůj poslední individuální závod na světovém šampionátu vyhrála.
Expert: Katku už jsem odepsal. Zabrala
Jak viděl střbrný závod Kateřiny Neumannové expert Radim Nyč?
Morgenstern je domácí nadějí
Morgenstern je domácí nadějí | Foto: Reuters
Rakouští skokané jsou mistry světa
Rakouské kvarteto obhájilo titul v soutěži družstev
Skok kazašského sdruženéře Alexandra Gurina v závodě družstev skončil pádem.
Skok kazašského sdruženéře Alexandra Gurina v závodě družstev skončil pádem. | Foto: Reuters
Manninen dovezl Finy ke zlatu
Finové jasně vyhráli sprinterský závod družstev v severské kombinaci, Češi byli sedmí.
Spokojená Kateřina Neumannová v cíli skiatlonu na MS v Sapporu, v němž doběhla na druhém místě. | Foto: Reuters
Neumannová začala v Sapporu stříbrně
Česká běžkyně doběhla ve skiatlonu na 7,5 a 7,5 km na skvělém druhém místě.
Kateřina Neumannová při závodě v Davosu
Kateřina Neumannová při závodě v Davosu | Foto: Reuters
Neumannová českou nadějí ve skiatlonu
Jak vidí šance olympijské vítězky na závod ve skiatlonu experti z BettingCentrum.cz?
Radim Nyč: Bauer mohl jet na medaili
Komentář medailisty z olympijské štafety z Calgary, Radima Nyče, k závodu ve skiatlonu a sprintu dvojic.
Ammann je mistrem světa, Janda dvacátý
Švýcar Ammann se stal mistrem světa na velkém můstku, Češi se neprosadili
Lukáš Bauer si jede pro olympijské stříbro v běhu na 15 km klasicky.
Lukáš Bauer si jede pro olympijské stříbro v běhu na 15 km klasicky. | Foto: ČTK/AP
Bauer doběhl ve skiatlonu sedmý
Skiatlon na 15 + 15 kilometrů patřil Němcům, Lukáš Bauer si doběhl přo sedmé místo.
Jakub Janda při letu ve slovinské Planici
Jakub Janda při letu ve slovinské Planici | Foto: Reuters
Z Čechů nepostoupil jen Matura
V kvalifikaci ve skocích na lyžích na velkém můstku neuspěl z českých závodníků jen Jan Matura
Japonec Daito Takahashi padá ve skokanské části szávodu sdruženářů na MS v Sapporu. | Foto: Reuters
Manninen má první medaili z MS a hned zlatou
Německý závodník vede závod sdruženářů, Čechům se nedařilo.
Česko má další lyžařskou medaili
Dušan Kožíšek s Milanem Šperlem získali na MS první medaili pro Česko. Ve sprintu dvojic vybojovali bronz.
Vyčerpaný finišmen české štafety Dušan Kožíšek v cíli, za ním se radují zlatí Italové. | Foto: Reuters
Kožíšek to zkusil dobře, říká Nyč
Komentář medailisty z olympijské štafety z Calgary, Radima Nyče, k závodu ve sprintu.
Norka Astrid Jacobsenová (vlevo) se raduje z triumfu ve finále sprintu klasicky na MS v Sapporu. Vpravo je stříbrná Petra Majdičová ze Slovinska. | Foto: Reuters
Kožíšek vypadl ve sprintu ve čtvrtfinále
Sprint v klasické technice Česku postup do bojů o medailové pozinec nepřinesl.
Bookmakeři věří Neumannové, Jandovi ne
Jak vidí expeti sázkových kanceláří šance českých sportovců získat na MS medaile?