V ohrožení je i Froome. Slavného cyklistu budou testovat na koronavirus

Sport Sport
Aktualizováno 28. 2. 2020 7:03
Podívejte se, jak obavy z koronaviru ovlivňují i svět sportu.
Chris Froome ve Spojených arabských emirátech při přípravě na závod, který byl kvůli koronaviru zrušen
Chris Froome ve Spojených arabských emirátech při přípravě na závod, který byl kvůli koronaviru zrušen | Foto: Reuters

Froome zůstal v hotelu

Obavy z koronaviru se dotýkají i hvězdného cyklisty Chrise Froomea. Čtyřnásobný vítěz Tour de France musel zůstat na hotelu v Abú Zabí poté, co byl zrušen závod Spojené arabské emiráty Tour. Důvodem byl fakt, že dva italštzí závodníci byli pozitivně testováni na koronavirus. Testy teď čekají další jezdce včetně Froomea. "Je to škoda, že SAE Tour byla zrušena, ale veřejné zdraví má přednost. Všichni čekáme na testování a zatím zůstáváme v hotelu," napsal britský cyklista na Twitteru. "Doufám, že se nakažení rychle uzdraví a že nebudou další případy nákazy koronavirem," doplnil Froome.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy