Vrabcovou-Nývltovou trápí zdraví, z úvodního podniku SP odstoupila

Sport Sport
28. 11. 2015 14:49
Česká běžkařská jednička Eva Vrabcová-Nývltová musela odstoupit z úvodního podniku Světového poháru v běhu na lyžích ve Finsku. Už delší dobí má problémy se zdravotním stavem. Zaběhla pouze úvodní sprint, ale do dalších závodů ji lékaři nedoporučili nastoupit. Ještě dnes večer se přesune do Česka, kde nastoupí do brněnské nemocnice.
Eva Vrabcová Nývltová ještě nastoupila k pátečnímu sprintu.
Eva Vrabcová Nývltová ještě nastoupila k pátečnímu sprintu. | Foto: Svaz lyžařů ČR

Kuusamo - Dnes ráno přišla z týmu českých běžců na lyžích smutná zpráva – česká ženská jednička Eva Vrabcová-Nývltová se po konzultacích s lékaři rozhodla kvůli zdravotním problémům odstoupit z úvodního závodu Světového poháru a odcestovat na léčení do Česka.

"Je na čase přiznat, že už rok bojuji s poměrně vážnou nemocí. Teď se k tomu přidala normální viróza na přípravě v Gällivare, a když jsem ji překonala, přišly žaludeční problémy," vzkázala nejzkušenější česká reprezentantka fanouškům už včera. Dnes bohužel potvrdila, že do dalších bojů ve finském Kuusamu nezasáhne.

Ze závodů rovnou do nemocnice

Na vině jsou především přetrvávající problémy s metabolismem, které Vrabcovou Nývltovou trápí již delší dobu. "Vleče se to už rok a tím, že se to teď zkombinovalo do třech různých nemocí, tak jsem se rozhodla, že je potřeba tu zásadní z nich řešit. Proto nastupuji do Brna do nemocnice a věřím, že se co nejdřív vrátím zpátky v plné síle."

Vrabcová Nývltová včera v Kuusamu absolvovala klasický sprint, hned po něm ale upozornila na své zdravotní trable a nad jejím dalším startem visel otazník. Ráno přišlo definitivní rozhodnutí. "Dnes večer se vracím do České republiky a rovnou přejíždím do brněnské nemocnice. V tuhle chvíli nevím, na jak dlouho léčba bude, nicméně budu bojovat ze všech sil," vzkázala česká reprezentantka z Finska.

 

Právě se děje

Další zprávy