Vrabcová-Nývltová po měsíční pauze trénuje

ČTK ČTK
9. 1. 2016 12:34
Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová začal po problémech s metabolismem a následnou měsíční pauzou znovu trénovat. Vydala s ena suchou přípravu na Kanárské ostrovy.
Eva Vrabcová-Nývltová.
Eva Vrabcová-Nývltová. | Foto: Svaz lyžařů ČR

Praha - Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová je zpět v plném tréninku. Po měsíční zdravotní pauze odjela na Kanárské ostrovy. Po návratu plánuje lyžovat v Livignu a do Světového poháru by se mohla vrátit v půlce února.

Na Kanárských ostrovech je Vrabcová-Nývltová s osobní kondiční trenérkou Grétou Novotnou. "Vede silové tréninky a doprovází Evu i na dlouhých objemových trénincích. Soustředění je zaměřeno na objem a sílu," uvedla Vrabcová-Nývltová na svém webu a na sociálních sítích přidala prosluněné fotky z ostrova.

Středozemí ve znamení běhu na suchu

Česká jednička uplynulých sezon měla dlouhodobé problémy s metabolismem, které vyvrcholily koncem listopadu na SP ve finské Ruce. Vrátila se tehdy domů, podstoupila dvoutýdenní hospitalizaci v brněnské nemocnici a pak se léčila doma.

Přípravu na Kanárských ostrovech uprostřed zimy zvolila, protože chce naběhat co nejvíce kilometrů na suchu a vyhne se tak chladnému počasí. "Aby tělo zvládlo trénink, aniž by ho to limitovalo. A hlavní důvod je, aby pak přejezd do vysoké nadmořské výšky měl ještě větší efekt," uvedla v rozhovoru pro server trutnovinky.cz.

Před odjezdem měla trošku obavy, jak se s tělo tréninkem vypořádá. "Je to neznámá. Já si ale v tuhle chvíli myslím, že si můžu dovolit riskovat, protože horší už to být nemůže. Zkoušíme to a věříme, že to může být ku prospěchu."

První závod zřejmě Falunu

Na lyže by se měla poprvé od Kuusama postavit v Livignu, kam plánuje odjet 25. ledna. Do Světového poháru by se mohla vrátit 13. a 14. února ve Falunu a startovat by chtěla i o týden později v Lahti.

"Podle výsledků a pocitu by se pak vidělo, jestli bych jela na Tour de Kanada. Ale tu beru spíš s otazníkem. Vzhledem k tomu, že pak lyžařská sezona končí, bude to pro mě hodně krátká sezona," řekla.

Devětadvacetiletá běžkyně v poslední době úspěšně kombinovala lyžování s atletikou. V maratonu se chce zkusit kvalifikovat na olympiádu do Ria.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy