Vrabcová-Nývltová po měsíční pauze trénuje

ČTK ČTK
9. 1. 2016 12:34
Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová začal po problémech s metabolismem a následnou měsíční pauzou znovu trénovat. Vydala s ena suchou přípravu na Kanárské ostrovy.
Eva Vrabcová-Nývltová.
Eva Vrabcová-Nývltová. | Foto: Svaz lyžařů ČR

Praha - Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová je zpět v plném tréninku. Po měsíční zdravotní pauze odjela na Kanárské ostrovy. Po návratu plánuje lyžovat v Livignu a do Světového poháru by se mohla vrátit v půlce února.

Na Kanárských ostrovech je Vrabcová-Nývltová s osobní kondiční trenérkou Grétou Novotnou. "Vede silové tréninky a doprovází Evu i na dlouhých objemových trénincích. Soustředění je zaměřeno na objem a sílu," uvedla Vrabcová-Nývltová na svém webu a na sociálních sítích přidala prosluněné fotky z ostrova.

Středozemí ve znamení běhu na suchu

Česká jednička uplynulých sezon měla dlouhodobé problémy s metabolismem, které vyvrcholily koncem listopadu na SP ve finské Ruce. Vrátila se tehdy domů, podstoupila dvoutýdenní hospitalizaci v brněnské nemocnici a pak se léčila doma.

Přípravu na Kanárských ostrovech uprostřed zimy zvolila, protože chce naběhat co nejvíce kilometrů na suchu a vyhne se tak chladnému počasí. "Aby tělo zvládlo trénink, aniž by ho to limitovalo. A hlavní důvod je, aby pak přejezd do vysoké nadmořské výšky měl ještě větší efekt," uvedla v rozhovoru pro server trutnovinky.cz.

Před odjezdem měla trošku obavy, jak se s tělo tréninkem vypořádá. "Je to neznámá. Já si ale v tuhle chvíli myslím, že si můžu dovolit riskovat, protože horší už to být nemůže. Zkoušíme to a věříme, že to může být ku prospěchu."

První závod zřejmě Falunu

Na lyže by se měla poprvé od Kuusama postavit v Livignu, kam plánuje odjet 25. ledna. Do Světového poháru by se mohla vrátit 13. a 14. února ve Falunu a startovat by chtěla i o týden později v Lahti.

"Podle výsledků a pocitu by se pak vidělo, jestli bych jela na Tour de Kanada. Ale tu beru spíš s otazníkem. Vzhledem k tomu, že pak lyžařská sezona končí, bude to pro mě hodně krátká sezona," řekla.

Devětadvacetiletá běžkyně v poslední době úspěšně kombinovala lyžování s atletikou. V maratonu se chce zkusit kvalifikovat na olympiádu do Ria.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy