Vrabcová dohání manko z přípravy. Budu v plné síle, hlásí

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 10. 2014 11:57
Letošní jaro sice Eva Vrabcová-Nývltová promarodila, takže v přípravě na zimu má nepříjemné manko, ale přesto věří, že ho brzy smaže a zase se zařadí mezi světovou elitu.
Eva Vrabcová-Nývltová.
Eva Vrabcová-Nývltová. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nejlepší česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová má za sebou výbornou sezonu, v níž řadu dobrých výsledků korunovala pátým místem na třicetikilometrové trati na Zimních olympijských hrách v Soči.

Letošní jaro sice promarodila, takže v přípravě na zimu má nepříjemné manko. Přesto věří, že ho brzy smaže a zase se zařadí mezi světovou elitu.

„Do prvního závodu Světového poháru budu už v plné síle. Mám velkou motivaci,“ prohlašuje osmadvacetiletá lyžařka.

Jaké zdravotní problémy vás letos na jaře přepadly?

Na začátku přípravy jsem onemocněla a lékaři přesně nevěděli, o co jde. Vystřídala jsem čtyři různá antibiotika, než jsem mohla zase trénovat. To bylo po téměř tříměsíční zdravotní přestávce až začátkem července. K vítězství v jednom testovaném běžeckém závodě mně však stačily pouhé dva týdny tréninku, což pozitivně ovlivnilo můj další program. Forma šla stále nahoru, takže teď si jen přeji, aby se vlivem něčeho nepříjemného nepřibrzdila, nebo dokonce nezastavila.

Nemáte obavy, že se vaše zmíněné tréninkové manko může projevit v přechodu na lyže?

Určité nebezpečí tu hrozí, protože v přípravě na lyžařskou sezonu toho mám za sebou o dost méně, než v předchozích letech. Na kolečkových lyžích to vidět nebylo, takže doufám, že během dvou měsíců, které zbývají do zahájení zimní sezony, se mi toto manko podaří smazat.

Jak jste spokojena s výkony a výsledky v běžeckých závodech?

Nadmíru! Moc mě potěšily hlavně dosažené časy s osobními maximy, ale samozřejmě také vítězství jak na mistrovství republiky v běhu na pět kilometrů, tak v populárních Běchovicích.

Můžete prozradit váš nejbližší program?

Dnes odjíždíme do Rakouska, kde na ledovci začnu polykat první kilometry na lyžích. Krátce po návratu se pak vydáme za intenzivním tréninkem na sever Evropy a koncem listopadu už nechci chybět na startu prvního závodu Světového poháru.

A vaše představy pro letošní sezonu?

Motivace mi nechybí a pokud vydrží můj současný dobrý zdravotní stav, tak by se to mělo projevit i ve výsledcích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy