Kvitová rozzáří Ordinaci, z Neumannové udělali sněženku. Znáte herce-sportovce?

Kvitová rozzáří Ordinaci, z Neumannové udělali sněženku. Znáte herce-sportovce?
Tvůrci seriálu Ordinace v růžové zahradě z produkce TV Nova oznámili, že Petra Kvitová si zahraje v jednom z připravovaných dílů seriálu. Sama česká tenistka pak v prosinci na Twitteru zveřejnila tuhle fotografii s popiskou "Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v roce 2018."
K televiznímu angažmá wimbledonskou šampionku nalákal velký tenisový fanoušek a herec Petr Rychlý, jenž v seriálu hraje doktora Mázla. "Budu Čestmírovi Mázlovi, se kterým si i zahraju tenis, promlouvat do duše,“ dodala Kvitová.
Ovšem Kvitová není jedinou Češkou, která se objevila na obrazovkách či stříbrném plátně. Ve stejném seriálu už si svůj part odehrál šampion z Nagana a člen legendární kladenské formace Blue Line Martin Procházka.
Velkou filmovou roli si loni střihl kajakář Vavřinec Hradilek, jenž si společně s Vicou Kerekes zahrál ve filmu Tenkrát v ráji.
Foto: twitter.com
Sport Sport
Aktualizováno 26. 12. 2017 13:12
Podívejte se ve fotogalerii na přehled českých sportovců, kteří si zahráli ve větších či menších televizních a filmových rolích.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy