Vonnová vyhrála v Cortině po sjezdu i super-G. Křížová bodovala

24. 1. 2016 13:42
Američanka Lindsey Vonnová ovládla v Cortině d'Ampezzo po sobotním sjezdu také dnešní superobří slalom.
Lindsey Vonnová se raduje z dalšího vítězství v italském středisku.
Lindsey Vonnová se raduje z dalšího vítězství v italském středisku. | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Američanka Lindsey Vonnová ovládla v Cortině d'Ampezzo po sobotním sjezdu také dnešní superobří slalom. Jednatřicetiletá hvězda si vyjela 75. triumf ve Světovém poháru v kariéře a ujala se vedení v celkovém hodnocení. Z čela průběžného pořadí sesadila Švýcarku Laru Gutovou, která se musela spokojit s pátým místem.

Podruhé v sezoně se povedlo bodovat Kláře Křížové, která obsadila 29. pozici. Česká reprezentantka startovala jako předposlední s číslem 52, dojela se ztrátou 3,56 sekundy na Vonnovou. Navázala tak na dva týdny staré 25. místo ze sjezdu v Altenmarktu-Zauchensee.

Vonnová vyhrála i třetí super-G v sezoně. Druhou Tinu Weiratherovou z Lichtenštejnska porazila o 69 setin sekundy, třetí byla Němka Viktoria Rebensburgová s více než sekundovou ztrátou.

Vonnová útočí na Stenmarka

V Cortině vybojovala Vonnová už jedenácté prvenství v kariéře a je nejúspěšnější závodnicí v historii tohoto italského střediska. Dosud se o první místo dělila s Rakušankou Renate Götschlovou. Více závodů Vonnová vyhrála jen ve svém oblíbeném kanadském Lake Louise, kde zvítězila osmnáctkrát.

Poté, co překonala rekordy rakouské legendy Annemarie Moserové-Pröllové, míří za absolutním maximem Švéda Ingemara Stenmarka, který ve Světovém poháru nasbíral 86 výher. "Mít ty rekordy je velká čest. Snažím se každý den vydat na maximum. Jestli jsem nejlepší v historii, to můžu těžko posoudit," uvedla Vonnová.

SP ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo:

Ženy - super-G: 1. Vonnová (USA) 1:26,55, 2. Weiratherová (Licht.) -0,69, 3. Rebensburgová (Něm.) -1,15, 4. Hütterová (Rak.) -1,19, 5. Gutová (Švýc.) -1,31, 6. Klingová (Švéd.) -1,47, 7. Suterová (Švýc.) -1,70, 8. Cooková (USA) -1,87, 9. Brignoneová (It.) -2,03, 10. Venierová (Rak.) -2,18, 10. Curtoniová (It.) -2,18, ...29. Křížová (ČR) -3,56.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 3 závodech): 1. Vonnová 300 b., 2. Hütterová 170, 3. Gutová 161, 4. Rebensburgová 124, 5. Weiratherová 116, 6. Tipplerová (Rak.) 100, ...41. Křížová 2.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 41 závodů): 1. Vonnová 900, 2. Gutová 855, 3. Hansdotterová (Švéd.) 661, 4. Rebensburgová 580, 5. Lösethová (Nor.) 496, 6. Weiratherová 469, ...10. Strachová (ČR) 396, 100. Křížová 8.