Volejbalistky ztratily úvod a v Grand Prix podruhé padly

5. 8. 2013 6:22
České volejbalistky si při své premiéře ve světové Grand Prix připsaly na konto druhou porážku. V Santo Domingu podlehly ve skupině B domácí Dominikánské republice 1:3 na sety.
Stejně jako proti Srbkám Češky pustily skvěle rozehraný úvodní set, což je poznamenalo pro další vývoj zápasu | Foto: Český volejbalový svaz

Santo Domingo - České volejbalistky si při své premiéře ve světové Grand Prix připsaly na konto druhou porážku. V Santo Domingu podlehly ve skupině B domácí Dominikánské republice 1:3 po setech 22:25, 20:25, 25:23 a 18:25.

Češky vstoupily do duelu Dominikánskou republikou dobře a díky kvalitnímu servisu vedly v prvním setu 12:6 a 18:14, ale náskok neudržely. Měly problém s přihrávkou a nedokázaly ubránit domácí kapitánku De La Cruzovou.

Svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho koncovku první sady ztratily a ve druhém setu se jejich hra rozpadla. "Tohle není volejbal a vy umíte hrát volejbal," říkal trenér o pauze hráčkám prostřednictvím asistentky Lucie Václavíkové.

Před třetím setem odešly oba týmy netradičně na pět minut do šatny a po návratu na palubovku se zdálo, že bude brzy konec. Češky prohrávaly záhy 10:18, ale pak využily polevení koncentrace soupeřek, vývoj otočily a set získaly 25:23. Ve čtvrté sadě Češky vedly ještě 16:14, ale jako v prvním setu jim utekla koncovka.

V úvodním turnaji soutěže Češky před prohrou Dominikánskou republikou zdolaly nejdříve Portoriko 3:0 a posléze podlehly mistryním Evropy ze Srbska 0:3.

Nyní se volejbalistky přesunou do Hongkongu, kde je čeká další turnaj. V pátek hrají s Čínou, v sobotu Tureckem a v neděli Argentinou.

Grand Prix volejbalistek - skupina B (Santo Domingo):

ČR - Dominikánská republika 1:3 (-22, -20, 23, -18)
Rozhodčí: Grassová (Braz.), Erazo (Kol.). Čas: 1:50. Diváci: 5000.
Sestava a body ČR: Kossányiová 1, Plchotová 5, Havlíčková 19, Mlejnková 11, Monzoni 3, Kubínová 3, libero Jášová - Vanžurová 11, Vincourová 4, Hodanová, Dostálová. Trenér: Parisi.

Srbsko - Portoriko 3:1 (22, -22, 17, 22)

Další výsledky:

Skupina A (Brazílie): Brazílie - USA 3:1 (-17, 23, 18, 19), Rusko - Polsko 3:2 (21, -22, 27, -28, 13).

Skupina C (Turecko): Thajsko - Alžírsko 3:0 (7, 14, 13), Japonsko - Turecko 3:1 (21, 28, -18, 18).

Skupina D (Macao): Bulharsko - Kuba 3:0 (8, 15, 16), Čína - Nizozemsko 3:1 (24, -19, 17, 17).

Skupina E (Itálie): Argentina - Kazachstán 3:2 (-15, 15, -23, 20, 9), Itálie - Německo 3:1 (23, 20, -24, 20).

1, Japonsko 3 3 0: 0 0 9:1 9
2. Čína 3 3 0 0 0 9:1 9
3. Itálie 3 3 0 0 0 9:1 9
4. Srbsko 3 3 0 0 0 9:1 9
5. Brazílie 3 2 1 0 0 9:4 8
6. Turecko 3 2 0 0 1 7:3 6
7. USA 3 2 0 0 1 7:4 6
8. Bulharsko 3 2 0 0 1 6:4 6