Volejbalistky Prostějova neuhrály v odvetě s Coneglianem ani set a zůstaly poslední

21. 2. 2018 19:03
České mistryně neměly proti loňským finalistkám Ligy mistrů šanci. Prostějov doma podlehl italskému Coneglianu 0:3 a zůstal ve skupině poslední.
Volejbalistky Prostějova podlehly v Lize mistrů Coneglianu.
Volejbalistky Prostějova podlehly v Lize mistrů Coneglianu. | Foto: ČTK

Prostějov - Prostějovské volejbalistky podlehly v pátém kole Ligy mistryň italskému Coneglianu 0:3 a ve skupině B zůstaly bez bodu poslední. Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu na začátku ledna v Itálii se jim v domácí odvetě nepodařilo uhrát proti favoritkám ani set. Až na malé výjimky v úvodu prvního a třetího setu jen marně dotahovaly náskok soupeřek.

"Odehráli jsme dobré utkání proti nesmírně silnému soupeři, kterému jsme dlouho vzdorovali. Musíme si uvědomit, že Conegliano vede suverénně italskou ligu a ve svých řadách má výborné zahraniční volejbalistky," řekl ČTK trenér Miroslav Čada.

Loňské finalistky Ligy mistryň měly po celé utkání výraznou převahu. Český tým převyšovaly hlavně na síti, kde uplatňovaly výškovou převahu a větší důraz jak při útočných akcích, tak i na bloku.

Hanačky se s výjimkou Kossányiové, která si vedle jednoho esa připsala 17 bodů v útoku, v ofenzivě obtížně prosazovaly. Conegliano si k výhře pomohlo 11 bodovými bloky a také výrazně úspěšnějším útokem. Prostějov se na blocích bodově neprosadil vůbec.

V prvních dvou setech uhrály svěřenkyně trenéra Miroslava Čady shodně 21 bodů. Slibně vstoupily i do třetího dějství, ale vyrovnanou partii držely jen do stavu 14:15. V koncovce je soupeřky jasně přehrály a umožnily jim uhrát už jen jediný bod. Jednoznačný průběh ukončila Leeová esem hned při prvním mečbolu.

"Odvedli jsme solidní výkon na příjmu i na servisu. Problém jsme měli s bloky, kde jsme se vůbec neprosadili. Tam byl hlavní výkonnostní rozdíl obou týmů. V našem týmu bych ocenil zejména výkony Kossányiové a Weissové," dodal prostějovský kouč.

České mistryně vybojovaly ve skupině nabité hvězdnými týmy pouze tři sety. Letošní působení v Lize mistryň zakončí Prostějov v úterý 27. února v Istanbulu duelem proti Fenerbahce.