Volejbalistky prohrály se Slovinskem 1:3 a čeká je baráž o ME

25. 9. 2016 21:11
Skupinu vyhrálo Bělorusko a vybojovalo si přímý postup na šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Ázerbájdžánu a v Gruzii.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: cev.lu

Maribor - České volejbalistky budou o postup na mistrovství Evropybojovat v baráži. Tým nezvládl závěrečný zápas kvalifikační skupiny F a v Mariboru podlehl domácímu Slovinsku 1:3 po setech 24:26, 25:19, 20:25 a 21:25. Skupinu vyhrálo Bělorusko a vybojovalo si přímý postup na šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Ázerbájdžánu a v Gruzii.

V baráži se české reprezentantky, které skončily ve skupině druhé, utkají se Slovenskem. První utkání se bude hrát příští sobotu 1. října v Jablonci nad Nisou, odveta o týden později v Popradu.

Svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla se nemohly v úvodní sadě dostat do očekávaného tempa. Často chybovaly, v závěru setu se zlepšily, ale vyrovnanou koncovku prohrály.

Nejlepší výkon podaly české volejbalistky ve druhém dějství, v dalším průběhu zápasu ale přišel další herní propad, kvůli němuž jim utekl začátek třetího i čtvrtého setu. Trenér Waibl se snažil otupit tlak nadšeně bojujících Slovinek častým střídáním, nenalezl ale sestavu, která by výsledek otočila.

Největšími oporami českého týmu byly Mlejnková s Havlíčkovou, ke kterým se přidala ještě střídající Hodanová.