Volejbalistky chtějí na ME. V přípravě vyzrály na Francouzky

19. 8. 2012 11:20
České volejbalistky se připravují na kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy.
České volejbalistky
České volejbalistky | Foto: fivb.org

Vichy - České volejbalistky porazily v prvním ze tří přípravných zápasů před kvalifikačními turnaji o postup na mistrovství Evropy Francii 3:1.

S výjimkou druhého setu měly české reprezentantky vývoj utkání pod kontrolou a zvládly i koncovku závěrečného čtvrtého setu, který vyhrály 25:23. Druhé utkání se hraje dnes od 19:00 v Andrézieux-Bouthonu.

Italský trenér českého týmu Carlo Parisi vsadil na základní šestku s Karolínou Bednářovou na liberu. "Francouzky byly vyrovnanými soupeřkami. V naší hře bylo ještě dost nevynucených chyb, teprve se sehráváme. Nejlepší výkon jsme podaly ve třetím setu," uvedla smečařka Helena Havelková.