Volejbalistky Hermannová a Sluková prošly ve Vídni do play off

ČTK ČTK
31. 7. 2019 16:33
Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na majoru Světového okruhu ve Vídni ze skupiny do 1. kola play off. V rakouské metropoli si tak po úvodní porážce udržely šanci na obhajobu loňského triumfu, který pro ně znamenal největší úspěch v kariéře.
Barbora Hermannová na turnaji ve Vídni 2019
Barbora Hermannová na turnaji ve Vídni 2019 | Foto: Red Bull Content Pool

České hráčky byly tentokrát nasazené až jako číslo 22 a na úvod tudíž narazily na turnajové jedenáctky z Kanady. S Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou, které na minulém turnaji v Tokiu skončily třetí, prohrály 20:22 a 15:21.

Cesta do play off tak vedla přes výhru nad Němkami Victorií Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, kterým české volejbalistky v duelu o třetí postupové místo ze skupiny F nedaly moc šancí. Úvodní set skončil pětibodovým rozdílem, druhá sada dokonce desetibodovým.

První kolo play off je na programu ve čtvrtek, kdy ve Vídni začne také mužský turnaj. V tom jsou Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem patnáctým nasazeným párem.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major ve Vídni:

Ženy:

Skupina F: Bansleyová, Wilkersonová (11-Kan.) - Hermannová, Nausch Sluková (22-ČR) 2:0 (20, 15), Hermannová, Nausch Sluková - Bienecková, Schneiderová (27-Něm.) 2:0 (16, 11).

Český pár postoupil do 1. kola play off.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy