Volejbalisté Liberce postoupili po hladké výhře v Bulharsku do osmifinále Poháru CEV

19. 12. 2017 20:20
Volejbalisté Liberce uspěli v odvetě 3. kola Poháru CEV na půdě Burgasu 3:0 a postoupili do osmifinále. Dukla měla utkání pod kontrolou a vítězství se dočkala už za hodinu a čtvrt.
Volejbal Dukla Liberec
Volejbal Dukla Liberec | Foto: ČTK

Burgas - Volejbalisté Liberce porazili také v odvetě 3. kola Poháru CEV Neftochimik Burgas a postoupili do osmifinále. Po domácí tvrdě vybojované výhře 3:2 z před dvou týdnů dnes Dukla zvítězila na půdě soupeře v Bulharsku jednoznačně 3:0.

Liberec měl utkání pod kontrolou a postup slavil po hodině a čtvrt. Domácí kladli větší odpor pouze v druhém setu a vedli 8:6, svěřenci trenéra Michala Nekoly ale skóre otočili a sadu získali 25:21. První a třetí set vyhráli Severočeši shodně 25:18.

Stínem utkání bylo pro Liberec zranění slovenského smečaře Tomáše Kriška, jenž musel v druhém setu odstoupit kvůli výronu v kotníku. Bývalý český reprezentant Jan Štokr se blýskl 19 body.

"Právě Štokr s Kriškem je rozsekali servisem v prvním setu a půl. Navíc celý tým útočil téměř na 60 procent, což je venku fantastické," řekl ČTK ředitel libereckého klubu Pavel Šimoníček. A pochválil Galabova, jakým způsobem zraněného Kriška nahradil.

V osmifinále se Dukla utká s lepším z dvojice Calzedonia Verona - Ribnica Kraljevo. Favorizovaní Italové vyhráli úvodní zápas v Srbsku 3:0 a v Liberci už berou toto utkání za rozhodnuté. "Verona je špičkový mančaft, pro nás bude hrozně těžký, ale máme radost, že k nám zase přijedou Italové," dodal Šimoníček. První osmifinále bude Dukla hostit doma v polovině ledna.

Ve středu čekají odvety 3. kola také České Budějovice a Kladno. Mistrovský Jihostroj bude doma navazovat na vítězství 3:2 na půdě izraelského Hapoelu Akko, Kladno v prvním duelu porazilo doma 3:2 rumunský celek Galati.

Odveta 3. kola Poháru CEV volejbalistů:

Neftochimik Burgas - Dukla Liberec 0:3 (-18, -21, -18)

Rozhodčí: Willems (Belg.), Suciuová (Rum.). Čas: 75 min. První utkání 2:3, postoupil Liberec.

Sestava a body Liberce: Holubec 6, Štokr 19, T. Kriško 5, Leikep 7, Janouch 1, Správka 6, libero Kopáček - Galabov 6. Trenér: Nekola.

Nejvíce bodů Burgasu: V. Bratojev 12, Kartev a Stacenko po 8.