16. 12. 2009 20:51
České Budějovice jsou v Lize mistrů stále poslední
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Atény - Volejbalisté Jihostroje České Budějovice prohráli v Lize mistrů i třetí zápas. Olympiakosu Pireus ve středu v Řecku podlehli 0:3 po setech 17:25, 23:25 a 18:25.

V tabulce skupiny A jsou svěřenci trenéra Petra Broma před lednovými odvetami bez vítězství poslední se ziskem jediného setu.

Olympiakos vybojoval první úspěch v tomto ročníku Ligy mistrů. Oba týmy totiž předchozí zápasy s Dynamem Moskva i s obhájci titulu z Trentina prohrály. Do play off postoupí z každé skupiny po dvou mužstvech.

Utkání v Pireu nezačal úřadující český mistr špatně. Do poloviny prvního setu byl průběh naprosto vyrovnaný. Pak ale přišly nevynucené chyby Jihočechů a domácí si vypracovali náskok, který se za stavu 23:17 pokusil trenér Brom zlikvidovat střídáním nahrávačů. Sládečka vystřídal Dvořák, set už ale byl prakticky ztracen.

Už obehranou písničkou bylo druhé dějství. Úvod z jihočeské strany nabízel solidní volejbal, prostředek odehráli hosté v útlumu. Zkušený srbský univerzál Miljkovič je rozstřílel na servisu, Brazilec Caldeira, ověšený řetězy, nekompromisně útočil ze zadní zóny. A svoji supertřídu potvrzoval i německý nahrávač Tischer.

Skóre se rychle šplhalo ke konci setu - 18:14. Kouč Jihostroje sáhl pro česká družstva k neobvyklé výměně a za Habadu na postu libera zaskočil talentovaný mladík Juračka. A skóre se začalo posouvat také ve prospěch Českých Budějovic. Pochop, který přišel na závěrečné chvíle v setu dokonce plachtícím podáním snížil až na rozdíl jediného bodu. Setbol ale domácí proměnili bravurně.

Vyhraná koncovka vlila sebevědomí do žil hráčům řeckého týmu, kteří najednou neměli s ničím sebemenší problém. Za stavu 15:9 znovu opouštěl hřiště Sládeček, na post nahrávače přišel Dvořák, ale na obrazu hry už se nic nezměnilo.

"Byl to nejslabší soupeř z extrémně těžké skupiny. Zbytečně jsme udělali chyby, které být nemusely. Mohlo to z naší strany vypadat lépe. Doma bychom s nimi chtěli sehrát vyrovnanou partii," řekl manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl.

V dalším duelu se český mistr představí v domácí hale proti Olympiakosu 6. ledna.