Volejbalisté Českých Budějovic obhájili titul v extralize

23. 4. 2012 20:21
Jihočeši porazili Liberec 4:0 na zápasy

Liberec - Volejbalisté Českých Budějovic potvrdili roli favorita a dál kralují české extralize. Jihočeši porazili v dnešním finále na severu Čech domácí Duklu Liberec 3:1 na sety a celou sérii vyhráli jednoznačně 4:0 na zápasy.

Českobudějovičtí hráči vyhráli domácí titul posedmé v historii klubu a popáté za uplynulých šest let. Jejich kralování přerušilo jen Kladno před dvěma lety.

Letos Jihostroj slavil triumf poprvé pod vedením bývalého reprezentačního trenéra Jana Svobody, který před sezonou nahradil na lavičce úspěšného Petra Broma. Ten zažil na jihu Čech všechny mistrovské oslavy od roku 2007.

Čtvrtý zápas finále začal netradičně. Budějovičtí poprvé prohrávali, když ztratili úvodní set po chybách v koncovce 22:25. Od druhé sady ale na palubovce dominovali. Nad sítí se dařilo Novotnému i Venezuelci Rojasovi a k dobrému útoku přidali hosté dobrou obranu v poli a často neprůchodné bloky.

Druhý set získal Jihostroj jasně 25:14 a i nadále ukazoval svou sílu. Třetí set vyhrál poměrem 25:23 a čtvrtý 25:18. Spolu s Novotným k úspěšné obhajobě velkou měrou přispěla i druhá předsezonní posila a další zkušený reprezentant, nahrávač Zapletal.

Dukla Liberec neukončila devítileté čekání na titul. Naposledy se z domácího triumfu radovala v roce 2003, od té doby prohrála už popáté ve finále.