Voeckler se patnáctým startem na Tour rozloučí s cyklistikou

ČTK ČTK
22. 9. 2016 20:51
Populární francouzský cyklista Thomas Voeckler se na Tour de France v příštím roce rozloučí s profesionální kariérou. Sedmatřicetiletý jezdec se na slavném závodě představí popatnácté za sebou. "Pokud se nestane něco neočekávaného, ukončím kariéru příští rok na Champs-Elysées. Tour mi dala všechno, proto skončím tam, kde to začalo," uvedl Voeckler, který se proslavil právě výkony na Tour. V letech 2004 a 2011 oblékal na závodě žlutý trikot vedoucího jezdce. Před pěti lety obsadil v konečném pořadí čtvrté místo, rok nato vyhrál vrchařskou soutěž. Čtyřikrát se na Tour radoval z etapového vítězství. Dvakrát se stal francouzským šampionem v silničním závodě.
Thomas Voeckler.
Thomas Voeckler. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy