Vodním slalomářům překazil trénink na MSJ krokodýl

ČTK ČTK
15. 4. 2015 10:58
Neobvyklá komplikace potkala vodní slalomáře v dějišti nadcházejícího mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v brazilském Foz do Iguaçu
Amálie Hilgertová
Amálie Hilgertová | Foto: www.kanoe.cz

Foz do Iguaçu - Neobvyklá komplikace potkala vodní slalomáře v dějišti nadcházejícího mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v brazilském Foz do Iguaçu. Do turbíny umělého kanálu vlezl třímetrový krokodýl a způsobil poruchu, kvůli níž několik dní netekla divoká voda. Češi přitom do Brazílie odjeli dřív, aby v peřejích trénovali. Šampionát se koná příští týden.

"Často vidíme záchranáře, jak je (krokodýly) odhánějí od člunu," uvedla v tiskové zprávě svazu česká medailová naděje Amálie Hilgertová, neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. "Před příletem jsem si pustil film 'Největší zabijáci Brazílie' a do teď z toho mám trochu strach," přiznal seniorský mistr Evropy na kajaku Jiří Prskavec.

Kvůli krokodýlovi český tým nemohl trénovat v peřejích, ale jen na rovné vodě. "Všichni jsme byli ze začátku dost naštvaní, brzký příjezd měla být naše výhoda," řekla Hilgertová. "Co se dalo, tak jsme odjezdili na klidné vodě. Myslím, že to ani nevadilo. Stejně jsme museli aklimatizovat a navíc pádlování ve třiceti stupních a stoprocentní vlhkosti je pekelně náročné," komentoval Prskavec extrémní klimatické podmínky.

Porucha měla podle něj i svou výhodu. "Voda nám sice netekla, ale zase nám organizátor zaplatil výlet na vodopády Iguaçu a to byl opravdu zážitek," uvedl kajakář.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy