Peřejím v Troji vládli Češi. Vyhrál Prskavec před Přindišem

9. 6. 2023 18:15
Olympijský vítěz Jiří Prskavec vyhrál popáté v kariéře závod Světového poháru kajakářů v pražské Troji. Triumf českých reprezentantů umocnil druhým místem úřadující mistr světa Vít Přindiš.
Jiří Prskavec
Jiří Prskavec | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Jakub Krejčí při debutu v domácím pohárovém závodě obsadil sedmé místo. V závodě žen při suverénním vítězství australské hvězdy a trojnásobné mistryně světa na K1 Jessiky Foxové obsadila Amálie Hilgertová čtvrté místo, Tereza Fišerová skončila osmá.

Prskavec stejně jako Foxová ovládl na umělém kanálu v Troji už i kvalifikaci a semifinále, v jízdě o medaile pak jako jediný zvládl trať pod 90 sekund a navázal na pražské triumfy z let 2015, 2016, 2019 a 2021. Přindiš s ním prohrál o 88 setin sekundy.

České duo doplnil na stupních vítězů Ital Giovanni de Gennaro, který triumfoval v prvním letošním závodě SP v Augsburgu a tentokrát zaostal za Prskavcem o 1,15 sekundy. Krejčí si jako jediný z českých kajakářů připsal dotyk branky, bez něj by byl šestý.

Hilgertovou od medaile dělila 1,34 sekundy. Na trati se dopustila jednoho "šťouchu" stejně jako bronzová Britka Mallory Franklinová a úřadující mistryně světa Ricarda Funková z Německa, jež na druhém místě zaostala za bezchybně jedoucí Foxovou o propastných 4,63 sekundy. Fišerová obdržela dvě dvousekundové penalizace, navíc chybovala a porazila pouze soupeřky, které neprojely jednu z branek.

SP ve vodním slalomu v Praze:

K1:

Muži: 1. Prskavec (0 tr. sekund) 89,67, 2. Přindiš (oba ČR) -0,88 (0), 3. De Gennaro (It.) -1,15 (0), …7. Krejčí (ČR) -4,83 (2).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. De Gennaro 110, 2. Prskavec 103, 3. Přindiš 89, …7. Krejčí 83.

Ženy: 1. Foxová (Austr.) 98,95 (0), 2. Funková (Něm.) -4,63 (2), 3. Franklinová (Brit.) -5,95 (2), 4. Hilgertová -7,29 (2), …8. Fišerová -15,78 (4), v semifinále 19. A. Galušková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Funková 99, 2. Liliková (Něm.) 91, 3. Zwoliňská (Pol.) 86, …5. Fišerová 80, 7. Hilgertová 77, 17. A. Galušková 43.