69 Kličkových bojů v profi ringu. Od "Doktora Ocelové kladivo" po ustrašeného "Klinčka"

Vladimir Kličko boxoval v profesionálním ringu více než jednadvacet let, z toho devatenáct let sbíral pásy všech možných federací.
Kličko se coby uřadující olympijský šampion supertěžké váhy uvedl hned v prvním profi zápase knockoutem v prvním kole, když se jeho "obětí" stal Mexičan Fabian Meza. První pás šampiona získal v únoru 1998 po výhře na Marcusem McIntyrem z USA. Šlo o v té době volný mezinárodní titul WBC těžké váhy.
Z následné nečekané porážky s Američanem Rossem Purittym se brzy oklepal a po výhře nad Josephem Chinganguou ze Zambie získal interkontinentální titul WBA.
K prvnímu duelu o světový titul se Vladimir Kličko postavil 14. října 2000. V boji o pás mistra světa organizace WBO zdolal na body Chrise Byrda z USA.
Následně přišlo pět úspěšných obhajob (Derrick Jefferson, Charles Shufford, Frans Botha, Ray Mercer a Jameel McCline).
Foto: ČTK
Sport Sport
3. 8. 2017 11:03
Podívejte se na nejslavnější zápasy profesionální kariéry "Doktora Ocelové kladivo" Vladimira Klička, který 3. srpna ukončil kariéru.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy