69 Kličkových bojů v profi ringu. Od "Doktora Ocelové kladivo" po ustrašeného "Klinčka"

Vladimir Kličko boxoval v profesionálním ringu více než jednadvacet let, z toho devatenáct let sbíral pásy všech možných federací.
Kličko se coby uřadující olympijský šampion supertěžké váhy uvedl hned v prvním profi zápase knockoutem v prvním kole, když se jeho "obětí" stal Mexičan Fabian Meza. První pás šampiona získal v únoru 1998 po výhře na Marcusem McIntyrem z USA. Šlo o v té době volný mezinárodní titul WBC těžké váhy.
Z následné nečekané porážky s Američanem Rossem Purittym se brzy oklepal a po výhře nad Josephem Chinganguou ze Zambie získal interkontinentální titul WBA.
K prvnímu duelu o světový titul se Vladimir Kličko postavil 14. října 2000. V boji o pás mistra světa organizace WBO zdolal na body Chrise Byrda z USA.
Následně přišlo pět úspěšných obhajob (Derrick Jefferson, Charles Shufford, Frans Botha, Ray Mercer a Jameel McCline).
Foto: ČTK
Sport Sport
3. 8. 2017 11:03
Podívejte se na nejslavnější zápasy profesionální kariéry "Doktora Ocelové kladivo" Vladimira Klička, který 3. srpna ukončil kariéru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy