Vladimira Klička vyzve neporažená "Kobra" z Bulharska

Radek Vičík Radek Vičík
15. 11. 2014 12:00
Vladimir Kličko dnes večer po více než půl roce vstoupí do boxerského ringu, aby znovu potvrdil pověst nejlepšího světového borce super těžké váhy. Čeká ho souboj s Bulharem Kubratem Pulevem.
Vladimir Kličko a Kubrat Pulev při oficiálním vážení před zápasem v Hamburku.
Vladimir Kličko a Kubrat Pulev při oficiálním vážení před zápasem v Hamburku. | Foto: Reuters

Hamburk - Vladimir Kličko dnes večer po více než půl roce vstoupí do boxerského ringu, aby znovu potvrdil pověst nejlepšího světového borce super těžké váhy. Při obhajobě titulu organizace IBF se 38letému Ukrajinci se v Hamburku postaví do cesty o pět let mladší Bulhar Kubrat Pulev.

Rozmíšky už před duelem

Zápas byl naplánován původně už na 6. září. Jenže Kličko si zranil při tréninku biceps, proto se boxuje až nyní. Z týmu Bulharových spolupracovníků se okamžitě ozvaly pochybnosti o vážnosti obhájcova zranění.

A tím vzájemné rozmíšky nekončí. "Jak to, že Klička při tréninku nenavštívila jediná dopingová kontrola?" rozhorlil se Pulev, který přichází do zápasu s bilancí 20 utkání v profi ringu bez jediné porážky.

Bulharův management nepřistoupil na smlouvu navrhovanou ukrajinskou stranou a utkání se tak koná podle standardního kontraktu organizace IBF. Spory se svedly i o rukavice, kterými se má boxovat, a v pondělí Pulev a jeho "parta" odmítli přijít na společnou tiskovku před zápasem. Důvod? Kličkovi lidé nepustili do sálu celý jeho tým, tak se Bulhar místo hovoru s novináři vydal do hotelové restaurace.

Jedna rána, nebo postupný útok?

Pulev je sice o čtyři centimetry menší než obhájce titulu, ale z oficiálního vážení odcházel o půl kila těžší. Oba jsou vyznavači evropského stylu. Jenže zatímco Bulhar volí postupné rozebírání soupeře, specialitou ukrajinského "Doktora Ocelové kladivo" je jeden rozhodující úder, obvykle drtivou pravačkou.

"Je to moje životní šance, čekal jsem na ni celou kariéru," nezastírá Bulhar svoji motivaci.

Miliony jsou už rozdělené

Kličko má kromě IBF sice v držení ještě pásy organizací WBA, WBO a menší IBO, ale ty dnes v hamburské O2 World Areně Pulet získat nemůže. Bulhar má v sázce pouze titul IBF, jehož je oficiálním vyzyvatelem.

"Nebude to snadný soupeř, měl dost času se na mě připravit," přiznal Kličko respekt k vyzyvateli, který v profesionálním ringu bojuje pět let.

Zápas začíná dnes ve 23:00, Kličko za něj podle kontraktu bez ohledu na výsledek zinkasuje 5,7 milionu dolarů (skoro 127 mil. Kč), Pulev si přijde na 1,4 milionu (asi 31,1 mil. Kč).

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy