Vítková konečně zazářila, čtyři Češky doběhly v elitní dvacítce sprintu!

Ani přeražená pažba nepokazila biatlonistkám povedený den
Veronika Vítková si doběhla čtvrtým  místem pro nejlepší výsledek sezony...
... a Gabriela Soukalová pátým místem udržela žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru.
Vydařený závod českých reprezentantek umocnily životní 12. příčkou Eva Puskarčíková...
... a sedmnáctou pozicí Lucie Charvátové
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Sport
18. 12. 2015 15:37
Zatímco se čeští biatlonisté nepřestávají trápit, jejich reprezentační kolegyně ve Světovém poháru excelují. Vítková skončila ve sprintu čtvrtá, Soukalová pátá.

Pokljuka - Zatímco se čeští biatlonisté nepřestávají trápit, jejich reprezentační kolegyně ve Světovém poháru excelují. Ve sprintu ve slovinské Pokljuce zajela svůj letošní nejlepší závod Veronika Vítková, která na střelnici ani jednou neminula a skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Gabriela Soukalová jednou netrefila a doběhla na páté pozici.

"Ležku jsem chtěla střílet na trojce, protože jsme tam nastřelovali. Tak se to dělá. Ale terč nebyl natažený. Toho jsem si všimla, až když jsem klečela na podložce," popsala trable. Zvedla se a chtěla se přemístit ke stavu číslo 2. "No jo, jenže mezi tím trojku zase natáhli. Vykolejilo mě to," řekla.

Do elitní dvacítky se vešly ještě "čistá" Eva Puskarčíková a dvakrát chybující Lucie Charvátová. Prvně jmenovaná se mohla radovat z dvanáctého místa, čímž vylepšila o jednu příčku své kariérní maximum. Nejmladší členka českého výběru Charvátová dokončila závod na sedmnácté pozici.

Puskarčíková přitom mohla dopadnout ještě lépe. Po druhé střelbě byla sedmá, v posledním okruhu ale upadla a navíc zlomila pažbu zbraně. "Budeme to muset dát nějak dohromady, je vejpůl," popsal trenér Zdeněk Vítek.

Bodovat dokázala i pátá žena české reprezentace, Jitka Landová. Ta skončila s jedním střeleckým omylem na 28. příčce, což je její nejlepší výsledek v letošní sezoně.

Sprint na 7,5 kilometru ovládla Francouzka Marie Dorinová-Habertová před Němkami Laurou Dahlmaierovou a Franziskou Hildebrandovou. Závod jsme sledovali živě zde.

"Dneska je opravdu co chválit. Všechny holky na bodech, dvě do desítky, dvě do dvacítky a jedna do třicítky, to je skvělé. Škoda jen, že nám těsně uniklo pódium. Eva Puskarčíková se připravila o první desítku, půl kilometru před cílem spadla a zlomila pažbu," řekl v rozhovoru pro Českou televizi kouč Vítek.

Gabriela Soukalová díky pátému místu těsně udržela žlutý dres pro vedoucí ženu seriálu před Francouzkou Dorinovou-Habertovou. Ta si vítězství zasloužila především skvělým běžeckým výkonem v posledním kole, protože po druhé střelbě byla až třetí. Němky ale nemusí věšet hlavy, všech šest se vešlo do první patnáctky.

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dorinová Habertová (Fr.) 20:17,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Dahlmeierová -1,1 (0), 3. Hildebrandová (obě Něm.) -13,0 (0), 4. Vítková -16,4 (0), 5. Soukalová (obě ČR) -25,2 (1), 6. Dunkleeová (USA) -30,6 (1), 7. Hammerschmidtová (Něm.) -40,5 (1), 8. Guziková (Pol.) -41,2 (1), 9. Preussová (Něm.) -41,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -44,3 (2), ...12. Puskarčíková -50,8 (0), 17. Charvátová -1:04,7 (2), 28. Landová (všechny ČR) -1:18,3 (1).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Soukalová 262, 2. Dorinová Habertová 255, 3. Hildebrandová 254, 4. Wiererová (It.) 219, 5. Preussová 185, 6. Pidhrušná (Ukr.) 177, ...10. Vítková 160, 26. Charvátová 83, 30. Puskarčíková 66, 61. Landová 22.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy