Vítěz závodu psích spřežení uvízl na Aljašce. Doma ho čeká manželka, 5 dětí a 35 psů

ČTK ČTK
25. 5. 2020 12:40
O více než dva měsíce si vítěz tradičního závodu psích spřežení Iditarod Nor Thomas Waerner nedobrovolně prodloužil pobyt na Aljašce. V dějišti závodu uvízl kvůli omezení cest způsobenému pandemií koronaviru i se svými 16 psy. Doma v Norsku na něj přitom čeká manželka, pět dětí a dalších 35 tažných psů.
Závod psích spřežení Iditarod (2014)
Závod psích spřežení Iditarod (2014) | Foto: Reuters

"Aljašku mám hodně rád. Je to takové moje vysněné místo. Ale mám rodinu," řekl Waerner listu The Anchorage Daily News.

Domů by se měl vrátit začátkem června, nikoli však běžným leteckým spojem. Muzeum letecké dopravy v norském městě Sola se chystá koupit historický stroj Douglas DC-6 z aljašského Fairbanksu, čímž se Waernerovi otevřela cesta k návratu.

"Jsou z nás stopaři. To letadlo poletí do Norska a my s ním. Máme štěstí," uvedl sedmačtyřicetiletý dobrodruh, kterého doma už nedočkavě vyhlížejí. "Manželka má na starost děti, 35 psů a ještě pracuje jako veterinářka," uvedl Waerner.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy