Vítěz Závodu míru Veselý bude první v Síni slávy cyklistů

ČTK ČTK
24. 11. 2014 19:43
První český vítěz Závodu míru Jan Veselý vstoupí jako první osobnost domácí cyklistiky do nově zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky.
Vítěz X. etapy Závodu míru 1955 Jan Veselý jede čestné kolo na stadionu ve Vratislavi.
Vítěz X. etapy Závodu míru 1955 Jan Veselý jede čestné kolo na stadionu ve Vratislavi. | Foto: ČTK

Praha - První český vítěz Závodu míru Jan Veselý vstoupí jako první osobnost domácí cyklistiky do nově zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky. In memoriam do ní bude uveden ve středu při vyhlášení výsledků ankety Král cyklistiky v Praze.

"Po vzoru jiných sportovních odvětví jsme se rozhodli založit i naši Síň slávy. Česká cyklistika měla v minulosti a koneckonců má i v současné době celou plejádu skvělých závodníků a jistě si všichni ti nejlepší do Síně slávy zaslouží být postupně uvedeni," uvedl na svazovém webu šéf české cyklistiky Marián Štetina. Podobizna každého člena Síně slávy bude vyvěšena v cyklistické hale v Praze-Motole.

Legendární Veselý vyhrál Závod míru v roce 1949, pak skončil ještě dvakrát druhý. Čtyřikrát byl členem vítězného družstva, vyhrál 16 etap. Na mistrovství republiky vybojoval 26 titulů. Zemřel v roce 2003 v 79 letech.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy