Vítěz Závodu míru Veselý bude první v Síni slávy cyklistů

ČTK ČTK
24. 11. 2014 19:43
První český vítěz Závodu míru Jan Veselý vstoupí jako první osobnost domácí cyklistiky do nově zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky.
Vítěz X. etapy Závodu míru 1955 Jan Veselý jede čestné kolo na stadionu ve Vratislavi.
Vítěz X. etapy Závodu míru 1955 Jan Veselý jede čestné kolo na stadionu ve Vratislavi. | Foto: ČTK

Praha - První český vítěz Závodu míru Jan Veselý vstoupí jako první osobnost domácí cyklistiky do nově zřízené Síně slávy Českého svazu cyklistiky. In memoriam do ní bude uveden ve středu při vyhlášení výsledků ankety Král cyklistiky v Praze.

"Po vzoru jiných sportovních odvětví jsme se rozhodli založit i naši Síň slávy. Česká cyklistika měla v minulosti a koneckonců má i v současné době celou plejádu skvělých závodníků a jistě si všichni ti nejlepší do Síně slávy zaslouží být postupně uvedeni," uvedl na svazovém webu šéf české cyklistiky Marián Štetina. Podobizna každého člena Síně slávy bude vyvěšena v cyklistické hale v Praze-Motole.

Legendární Veselý vyhrál Závod míru v roce 1949, pak skončil ještě dvakrát druhý. Čtyřikrát byl členem vítězného družstva, vyhrál 16 etap. Na mistrovství republiky vybojoval 26 titulů. Zemřel v roce 2003 v 79 letech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy