VIDEO Sjezdař na MS málem smetl na trati bludného pořadatele

Sport Sport
11. 2. 2013 19:45
Švýcarský lyžař se během kombinačního sjezdu musel vyhnout bloumajícímu pořadateli.
Sjezdař Sandro Viletta a bludný pořadatel | Video:

Schladming - Jen kousek od drtivé srážky byl v pondělním sjezdu pro superkombinaci na mistrovství světa lyžař Sandro Viletta. 

Během jeho jízdy se totiž uprostřed trati nejrychlejší disciplíny šampionátu ocitl jeden z organizátorů a Švýcar jej musel ve více než stodvacetikilometrové rychlosti minout.

Duchapřítomný Viletta se ovšem pomalu jedoucímu pořadateli dokázal vyhnout, dojel do cíle a nakonec v účtování sjezdu skončil na sedmé příčce.

První část superkombinace vyhrál jeho krajan Romed Baumann před favorizovaným Akselem Lundem Svindalem a Italem Christofem Innerhoferem.

Sjezd, při kterém závodníci překonali téměř 1000 výškových metrů, dokončili i dva čeští lyžaři. Ondřej Bank v něm zajel 19. čas, Martin Vráblík skončil na konci třetí desítky pořadí.

Druhá část superkombinace, tedy slalom, je na programu dnes v 18:15.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy