VIDEO Sjezdař na MS málem smetl na trati bludného pořadatele

Švýcarský lyžař se během kombinačního sjezdu musel vyhnout bloumajícímu pořadateli.
Sjezdař Sandro Viletta a bludný pořadatel | Video:

Schladming - Jen kousek od drtivé srážky byl v pondělním sjezdu pro superkombinaci na mistrovství světa lyžař Sandro Viletta. 

Během jeho jízdy se totiž uprostřed trati nejrychlejší disciplíny šampionátu ocitl jeden z organizátorů a Švýcar jej musel ve více než stodvacetikilometrové rychlosti minout.

Duchapřítomný Viletta se ovšem pomalu jedoucímu pořadateli dokázal vyhnout, dojel do cíle a nakonec v účtování sjezdu skončil na sedmé příčce.

První část superkombinace vyhrál jeho krajan Romed Baumann před favorizovaným Akselem Lundem Svindalem a Italem Christofem Innerhoferem.

Sjezd, při kterém závodníci překonali téměř 1000 výškových metrů, dokončili i dva čeští lyžaři. Ondřej Bank v něm zajel 19. čas, Martin Vráblík skončil na konci třetí desítky pořadí.

Druhá část superkombinace, tedy slalom, je na programu dnes v 18:15.

 

Právě se děje

před 32 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy