VIDEO Žena je po smetení cyklistou v kritickém stavu

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 4. 2014 18:15
Pětašedesátiletá žena, kterou v nedělním cyklistickém závodu Kolem Flander srazil belgický jezdec Johan Vansummeren, se podrobila dvěma operacím a její stav je stále kritický.
Podívejte se na děsivou srážku Johana Vansummerena s divačkou na závodu Okolo Flander | Video: youtube.com

Kortrijk - Pětašedesátiletá žena, kterou v nedělním cyklistickém závodu Okolo Flander srazil belgický jezdec Johan Vansummeren, se podrobila dvěma operacím a její stav je stále kritický.

Nehodu, při níž závodník v rychlosti přes 60 km/h vrazil do seniorky stojící na ostrůvku uprostřed silnice, vyšetřují belgické úřady. Vansummerena už podle jeho týmu Garmin-Sharp vyslechla policie.

Vítěz další slavné klasiky Paříž - Roubaix z roku 2011 utrpěl odřeniny, tržné rány a pohmoždil si záda. Den po ošklivé srážce opět usedl na kolo a absolvoval lehkou projížďku.

"Je to pro něj lepší než být zavřený doma. Má hlavně starost o tu paní. Pokud bychom měli číslo, kontaktovali bychom její rodinu. Takhle můžeme jenom sledovat zprávy v televizi," řekl sportovní ředitel stáje Garmin-Sharp Geert van Bondt serveru cyclingnews.

Třiatřicetiletý Vansummeren by měl v neděli jet Paříž - Roubaix, nad jeho účastí ale visí otazník.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy