VIDEO Další německé zářezy? Ostrouhali Táborský i Murray

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
23. 11. 2015 7:04
Ani boxeři BC BigBoard Praha ani Brit Martin Murray nedokázali v Německu své duely vyhrát. Přestože dle většiny měli. Jenže u západních sousedů hosté boxerská utkání na body nevyhrávají.
Zápas Arthur Abraham vs. Martin Murray | Video:

Praha – Hannover a Nordhäuser dělí zhruba 150 kilometrů. V obou městech se v sobotu pozdě večer konaly boxerské galavečery. A v obou se dočkali hosté nepříjemné zkušenosti v podobě klasické "německé sekery".

Když v Nordhäuseru končilo bundesligové klání mezi domácím SV a pražským BigBoardem, v Hannoveru právě Němec Arthur Abraham a jeho britský vyzývatel Martin Murray vstupovali mezi šestnáct provazů, aby si to rozdali o titul mistra světa WBO v super střední váze.

Výsledek byl ale vždy stejný: hosté odjížděli s pocitem křivdy.

Zase rozhodl Táborský

BigBoard zle zatápěl loňskému šampionovi nejvyšší německé soutěže už v prvním duelu na domácí půdě, kde nakonec o výhře hostí rozhodl duelu supertíh mezi Danielem Táborským a Vladimirem Ivanovem. A historie se opakovala, jen s jednou změnou v obsazení.

Táborském se postavil zkušený polský bijec Michal Olas. "Znám Dana dlouho a takhle jsem ho ještě boxovat neviděl. Tohle byl regulérní zářez. První dvě kola z něj byl soupeř nešťastný, ve třetím už mu došla trochu kondice, ale pořád to bylo vyrovnané kolo. Když zvedli ruku Olasovi, tak jsem byl v šoku," řekl Aktuálně.cz šéftrenér pražského celku Michal Soukup.

A nebyl jediný, s výsledkem nesouhlasili ani němečtí fanoušci. "Fandili, tleskali a někteří nakonec chodili za námi a říkali, že jsme měli vyhrát. Dokonce i pořadatelé na časomíře a gongu," dodal Soukup, který tak musel podruhé sledovat soupeře slavícího po nejtěsnější možné výhře.

Jenže zatímco BigBoard má ještě další čtyři šance – tu nejbližší 19. prosince na půdě BSK Seelze – na body při premiérové účasti v nejvyšší německé soutěži, Murray nejspíše šanci reparát už nedostane.

Murray měl vyhrát

Třiatřicetiletý rodák St. Helens o dva roky staršího šampiona dle mnohých přejel. Byl aktivnější, tvrdší, jednoduše dělal zápas. Abraham většinu kol strávil ve dvojáku, ze kterého přecházel ve své tradiční kombinace, tentokrát ale hodně nepřesně. Navíc často soupeře "fackoval", tedy trefoval otevřenými rukama, což se nesmí.

Bod dolů ale nakonec za nesportovní chování strhl ringový Murraymu. Ani kdyby k tomu ale nedošlo, zápas by nevyhrál. Verdikt bodových totiž byl 116:111, 115:112 pro Němce, třetí se pak přiklonil v poměru 115:112 na stranu vyzývatele. Ten tak nevyhrál ani čtvrtý duel o titul mistra světa, potřetí více než sporně a podruhé v Německu.

Nelze se divit, že ihned po vyhlášení výsledků opustil ring, aniž by svému soupeři pogratuloval. Jeho manažer Barry Hearn na následné tiskovce prohlásil: "Vyložíme na stůl maximum peněz, abychom zařídili odvetu a navíc na naší domácí půdě!"

Odvetu bohužel nedostane

Dle všeho se mu to ale nepovede. A když už, tak ne hned. Abraham se musí nyní postavit povinnému vyzývateli Gilbertu Ramirezovi, mexickému to mladíkovi. Stále po něm navíc touží pro svoji rozlučku s kariérou brzo jednapadesátiletá legenda – Američan Bernard Hopkins.

Opět tak došlo na starou známou pravdu, která pro Německo platí dvojnásobně a kterou trefně připomněl manažer BigBoardu Ladislav Kutil, sám bývalý špičkový amatérský i profesionální boxer: "Pokud chcete mít jistotu vítězství, musíte soupeře knockoutovat!"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy