VIDEO Zapomeňte na Klička. Box brzo ovládne jeho "malý bratr" Lomačenko

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 11. 2015 8:02
Ukrajinec Vasil Lomačenko dokázal potřetí obhájit svůj titul mistra světa WBO v pérové váze a znovu uchvátil především experty svojí dokonalostí. Zatímco jeho krajan Vladimir Kličko nikdy zámořský trh dobýt nedokázal, před Lomačenkem se otevírají velké možnosti.
Sestřih zápasu Lomačenko vs. Koasicha | Video:

Las Vegas – Opět přišel do ringu a opět ohromil všechny, kdo jej sledovali. A vyděsil ty, kteří by se s ním měli utkat. Ukrajinský boxer Vasil Lomačenko se podruhé za sebou představil v městě hazardu Las Vegas, aby zde zbil Mexičana Romula Koasichu v deseti kolech.

Je mu sedmadvacet let a už mu leží u nohou celý amatérský box, pro své následovníky je bohem. Nyní se pokouší dobýt profesionální ring. A zatím si vede náramně. Ano, jednou klopýtl, když se svým týmem podcenil starého lišáka Orlanda Salida.

Ukrajinec nemluví, ale koná

Jenže Lomačenko se dokázal ze své teprve druhé porážky z nyní již 409 zápasů kariéry poučit. Na rozdíl od jiných v čele například s Adrienem Bronerem, samozvaným to nástupcem Floyda Mayweathera.

Od zmíněné prohry odboxoval v noci na neděli už čtvrté utkání. Znovu vítězné. A znovu z toho byla demolice a ponížení soupeře. "Rozdíl v rychlosti a šikovnosti je obrovský," napsal po čtvrtém kole duelu Lomačenka s Romulem Koasichou boxerský expert na slovo vzatý Dan Rafael. "Je senzační," doplnil jej neméně slavný moderátor HBO Max Kellerman.

Ukrajinec bil svého soupeře, který mnohdy ucítil jen úder, a než se rozhlédl, byl jeho soupeř zase pryč. Nejpádnějším důkazem tohoto byl závěr sedmého kola. Levoruký Lomačenko dostal Koasichu do provazů, vyslal do jeho dvojáku několik rychlých úderů a ve chvíli, kdy ten své ruce lehce roztáhl, uskočil na druhou stranu s tvrdým zvedákem, aby byl vzápětí pryč.

Boxerská výuka, za kterou Koasicha zinkasoval 35 tisíc dolarů a jeho učitel 750 tisíc, nakonec trvala deset kol, než ji ukončil šampion WBO v pérové váze krásným direktem na solar, po kterém se Koasicha nechal odpočítat.

Experti se mu klaní

"Je neskutečně rychlý a nepříjemný. Jeho údery na hlavu nebyly problém, ale na tělo ano," smutnil po zápase čtyřiadvacetiletý mladík, který prohrál před limitem poprvé v kariéře. Jeden z důvodů nabídly i statistiky – oba vyslali na soupeře zhruba stejný počet úderů (717 Lomačenko, 607 Koasicha). Jenže úspěšnost vítěze byla 47 procent, jeho soupeře pouhých 12 procent.

"Šel jsem tam a bavil jsem se. Mohl jsem to ukončit dříve, ale čekal jsem na svoji šanci, nepospíchal jsem. Věděl jsem, že si ho úder na spodek najde," řekl vítěz, který si naplnění taktiky náležitě užíval. A použil nebezpečně podobná slova těm, která v posledních duelech říkají jiní démoni z Východu – Kazach Gennadij Golovkin a Rus Sergej Kovaljov.

Dohromady tvoří tři mušketýry stanice HBO, kteří by měli nahradit pomalu končící hvězdu PPV (placených přenosů) Mannyho Pacquiaa i stárnoucího obra Vladimira Klička. Dle mnohých se pak právě Lomačenko může jednou stát plnohodnotným nástupcem i Floyda Mayweathera na trůnu nejlepšího boxera světa.

"Pokud bych měl označit nejlepšího boxera dle dovedností, byl by to právě on. Je neskutečný," prohlásil o něm král přelomu tisíciletí a první velká hvězda placených přenosů Roy Jones Jr. "Je čas na to, aby se tenhle frajer postavil Rigondeauxovi," doplnil jej Rafael. A nejspíše na jeho slova dojde.

Další volby: Rigondeaux, nebo Salido?

Po zápase dvojnásobných olympijských vítězů i mistrů světa touží také Lomačenkův šéf a promotér Bob Arum. "Jsem pro. Stejně tak chci odvetu s Orlandem Salidem," tvrdí ostatně i sám bijec přezdívaný pro svoji dokonalost "Hi-Tech", který si chce celkem pochopitelně srovnat účty také se svým jediným přemožitelem z profesionálního ringu.

"Jeho ego ten zápas hodně chce, ale nyní k němu není důvod. Salido se nejdříve musí stát mistrem světa, jinak za ním o váhu výše nepůjdeme," přidal svůj pohled na věc manažer Ukrajince Egis Klimas, který zastupuje také Kovaljova.

Podle všeho ale jeho hvězdu přesun do super pérové divize čeká tak jako tak. Všichni jeho potenciální soupeři i divizi níže totiž má pod smlouvou mocný Al Haymon (vyjma Brita Leeho Selbyho). A šance na to, že se domluví dva muži – Haymon a Arum –, kteří se soudí o půl miliardy dolarů, je asi taková, že si padnou kolem krku Vladimir Putin a Barack Obama.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy