VIDEO Zapomeňte na Klička. Box brzo ovládne jeho "malý bratr" Lomačenko

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 11. 2015 8:02
Ukrajinec Vasil Lomačenko dokázal potřetí obhájit svůj titul mistra světa WBO v pérové váze a znovu uchvátil především experty svojí dokonalostí. Zatímco jeho krajan Vladimir Kličko nikdy zámořský trh dobýt nedokázal, před Lomačenkem se otevírají velké možnosti.
Sestřih zápasu Lomačenko vs. Koasicha | Video:

Las Vegas – Opět přišel do ringu a opět ohromil všechny, kdo jej sledovali. A vyděsil ty, kteří by se s ním měli utkat. Ukrajinský boxer Vasil Lomačenko se podruhé za sebou představil v městě hazardu Las Vegas, aby zde zbil Mexičana Romula Koasichu v deseti kolech.

Je mu sedmadvacet let a už mu leží u nohou celý amatérský box, pro své následovníky je bohem. Nyní se pokouší dobýt profesionální ring. A zatím si vede náramně. Ano, jednou klopýtl, když se svým týmem podcenil starého lišáka Orlanda Salida.

Ukrajinec nemluví, ale koná

Jenže Lomačenko se dokázal ze své teprve druhé porážky z nyní již 409 zápasů kariéry poučit. Na rozdíl od jiných v čele například s Adrienem Bronerem, samozvaným to nástupcem Floyda Mayweathera.

Od zmíněné prohry odboxoval v noci na neděli už čtvrté utkání. Znovu vítězné. A znovu z toho byla demolice a ponížení soupeře. "Rozdíl v rychlosti a šikovnosti je obrovský," napsal po čtvrtém kole duelu Lomačenka s Romulem Koasichou boxerský expert na slovo vzatý Dan Rafael. "Je senzační," doplnil jej neméně slavný moderátor HBO Max Kellerman.

Ukrajinec bil svého soupeře, který mnohdy ucítil jen úder, a než se rozhlédl, byl jeho soupeř zase pryč. Nejpádnějším důkazem tohoto byl závěr sedmého kola. Levoruký Lomačenko dostal Koasichu do provazů, vyslal do jeho dvojáku několik rychlých úderů a ve chvíli, kdy ten své ruce lehce roztáhl, uskočil na druhou stranu s tvrdým zvedákem, aby byl vzápětí pryč.

Boxerská výuka, za kterou Koasicha zinkasoval 35 tisíc dolarů a jeho učitel 750 tisíc, nakonec trvala deset kol, než ji ukončil šampion WBO v pérové váze krásným direktem na solar, po kterém se Koasicha nechal odpočítat.

Experti se mu klaní

"Je neskutečně rychlý a nepříjemný. Jeho údery na hlavu nebyly problém, ale na tělo ano," smutnil po zápase čtyřiadvacetiletý mladík, který prohrál před limitem poprvé v kariéře. Jeden z důvodů nabídly i statistiky – oba vyslali na soupeře zhruba stejný počet úderů (717 Lomačenko, 607 Koasicha). Jenže úspěšnost vítěze byla 47 procent, jeho soupeře pouhých 12 procent.

"Šel jsem tam a bavil jsem se. Mohl jsem to ukončit dříve, ale čekal jsem na svoji šanci, nepospíchal jsem. Věděl jsem, že si ho úder na spodek najde," řekl vítěz, který si naplnění taktiky náležitě užíval. A použil nebezpečně podobná slova těm, která v posledních duelech říkají jiní démoni z Východu – Kazach Gennadij Golovkin a Rus Sergej Kovaljov.

Dohromady tvoří tři mušketýry stanice HBO, kteří by měli nahradit pomalu končící hvězdu PPV (placených přenosů) Mannyho Pacquiaa i stárnoucího obra Vladimira Klička. Dle mnohých se pak právě Lomačenko může jednou stát plnohodnotným nástupcem i Floyda Mayweathera na trůnu nejlepšího boxera světa.

"Pokud bych měl označit nejlepšího boxera dle dovedností, byl by to právě on. Je neskutečný," prohlásil o něm král přelomu tisíciletí a první velká hvězda placených přenosů Roy Jones Jr. "Je čas na to, aby se tenhle frajer postavil Rigondeauxovi," doplnil jej Rafael. A nejspíše na jeho slova dojde.

Další volby: Rigondeaux, nebo Salido?

Po zápase dvojnásobných olympijských vítězů i mistrů světa touží také Lomačenkův šéf a promotér Bob Arum. "Jsem pro. Stejně tak chci odvetu s Orlandem Salidem," tvrdí ostatně i sám bijec přezdívaný pro svoji dokonalost "Hi-Tech", který si chce celkem pochopitelně srovnat účty také se svým jediným přemožitelem z profesionálního ringu.

"Jeho ego ten zápas hodně chce, ale nyní k němu není důvod. Salido se nejdříve musí stát mistrem světa, jinak za ním o váhu výše nepůjdeme," přidal svůj pohled na věc manažer Ukrajince Egis Klimas, který zastupuje také Kovaljova.

Podle všeho ale jeho hvězdu přesun do super pérové divize čeká tak jako tak. Všichni jeho potenciální soupeři i divizi níže totiž má pod smlouvou mocný Al Haymon (vyjma Brita Leeho Selbyho). A šance na to, že se domluví dva muži – Haymon a Arum –, kteří se soudí o půl miliardy dolarů, je asi taková, že si padnou kolem krku Vladimir Putin a Barack Obama.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy