VIDEO Voeckler nezvládl zatáčku. Přijde o titul z Tour?

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 7. 2011 9:22
ANKETA Kdo se stane vítězem Tour de France?
Thomas Voeckler udělal možná osudnou chybu při sjezdu.
Thomas Voeckler udělal možná osudnou chybu při sjezdu. | Foto: Reuters

Pinerolo - Francouzský hrdina Thomas Voeckler udělal v 17. etapě Tour de France chybu, která ho může stát celkový triumf ve slavném cyklistickém závodu.

Při sjezdu jednoho z alpských kopců na trase z Gapu do Pinerola špatně odhadl zatáčku a vyjel mimo silnici na dvorek se zaparkovaným autem.

Čtěte také:

Kreuziger: Sliboval jsem útok, udělal jsem ale maximum
V dešti vyhrál skvělý Hushovd, Contador a Evans útočili

Do té doby si spolehlivě hlídal nástupy největších favoritů, Španěla Alberta Contadora i lucemburských bratrů Schlecků.

Po této chybě ovšem ztratil téměř půl minuty. Na Cadela Evanse má v současné době náskok minutu a 18 sekund.

Voeckler po závodu připustil, že za chybou stála jeho nervozita.

"Kdybych byl klidnější, tak bych neztratil čas a skončil mezi favority. Možná jsem až příliš ambiciózní. Musím říct, že jsem se dnes naučil něco o svých limitech na svazích," řekl francouzské televizi lídr týmu Europcar.

Voeckler dobře ví, že následující dva dny pro něj budou znamenat hodně těžkou zkoušku. Cyklisté stráví ještě dva dny v Alpách. Strašákem je proslulý vrchol Col du Galibier, vysoký 2645 metrů.

Náročné by dvě další etapy měly být i z hlediska počasí, na Galibieru v uplynulých dnech dokonce sněžilo.

"Moje stoupání bylo dobré, ale nevím, zda to bude stačit na Galibier. Je přece jen velký rozdíl mezi šesti a pětatřiceti kilometry do kopce," naznačil svůj pesimismus dvaatřicetiletý Francouz.


Podívejte se na chybu Thomase Voecklera v 17. etapě Tour de France:


 

Právě se děje

před 58 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy