VIDEO Voeckler nezvládl zatáčku. Přijde o titul z Tour?

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 7. 2011 9:22
ANKETA Kdo se stane vítězem Tour de France?
Thomas Voeckler udělal možná osudnou chybu při sjezdu.
Thomas Voeckler udělal možná osudnou chybu při sjezdu. | Foto: Reuters

Pinerolo - Francouzský hrdina Thomas Voeckler udělal v 17. etapě Tour de France chybu, která ho může stát celkový triumf ve slavném cyklistickém závodu.

Při sjezdu jednoho z alpských kopců na trase z Gapu do Pinerola špatně odhadl zatáčku a vyjel mimo silnici na dvorek se zaparkovaným autem.

Čtěte také:

Kreuziger: Sliboval jsem útok, udělal jsem ale maximum
V dešti vyhrál skvělý Hushovd, Contador a Evans útočili

Do té doby si spolehlivě hlídal nástupy největších favoritů, Španěla Alberta Contadora i lucemburských bratrů Schlecků.

Po této chybě ovšem ztratil téměř půl minuty. Na Cadela Evanse má v současné době náskok minutu a 18 sekund.

Voeckler po závodu připustil, že za chybou stála jeho nervozita.

"Kdybych byl klidnější, tak bych neztratil čas a skončil mezi favority. Možná jsem až příliš ambiciózní. Musím říct, že jsem se dnes naučil něco o svých limitech na svazích," řekl francouzské televizi lídr týmu Europcar.

Voeckler dobře ví, že následující dva dny pro něj budou znamenat hodně těžkou zkoušku. Cyklisté stráví ještě dva dny v Alpách. Strašákem je proslulý vrchol Col du Galibier, vysoký 2645 metrů.

Náročné by dvě další etapy měly být i z hlediska počasí, na Galibieru v uplynulých dnech dokonce sněžilo.

"Moje stoupání bylo dobré, ale nevím, zda to bude stačit na Galibier. Je přece jen velký rozdíl mezi šesti a pětatřiceti kilometry do kopce," naznačil svůj pesimismus dvaatřicetiletý Francouz.


Podívejte se na chybu Thomase Voecklera v 17. etapě Tour de France:


 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy