VIDEO Vizionář hrdinou Super Bowlu! A to měl být smolařem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 2. 2015 18:36
Podívejte se na klíčový okamžik letošního finále ligy amerického fotbalu - Super Bowlu.
Video z klíčového okamžiku letošního Super Bowlu. | Video:

Glendale – Američané mají jedno oblíbené sportovní přísloví „From zero to hero“ (z nuly hrdinou). Na hráče amerického fotbalu Malcolma Butlera z týmu vítěze 49. Super Bowlu New England Patriots platí dokonale.

Od Butlera se zázraky nečekaly

Letošní nováček, který coby nedraftovaný hráč podepsal s Patrioty smlouvu loni v květnu, do nedělní největší sportovní události na severoamerickém kontinentu odehrál deset zápasů, nikterak výraznou stopu v nich ale nezanechal.

Ostatně, od čtyřiadvacetiletého mladíka se to ani příliš nečekalo. Ve finále NFL se ale před více jak 70 tisíci fanoušky na Univerzitním stadionu ve Phoenixu do historie zapsal. Nejprve coby smolař. Do konce chybělo 74 vteřin, když na zem deset yardů do end-zone "Patriots" dopadl Jermaine Kearse a doslova do náruče mu spadl míč po 33-yardovém hodu od quarterbacka Russella Wilsona.

Proč spadl? Protože jeho let Butler zablokoval, šišku ale neudržel a Kearse tak zkompletoval veledůležitou přihrávku (VIDEO ZDE!). "Ano, vzpomněl jsem si na to, jak jsme ztratili zápas s NY Giants před třemi lety," přiznal nemilé déja vu Brady, hvězdný rozehrávač Patriotů. Tehdy vedl se svými spoluhráči ještě v poslední minutě 17:15, aby nakonec padli 17:21.

On sám v něj ale věřil

Ale zpět do několik hodin starého Super Bowlu s římskou číslovkou XLIV. Seahawks měli tři time-outy, čtyři pokusy a necelou minutu na to, aby dosáhli kýženého touchdownu, kterým by otočili nepříznivé skóre zápasu 24:28. Na první pokus se dokázali posunout ještě blíže end-zone, na druhý se již čekalo, že šestku položí. Jenže...

...Wilson si místo prostrčení míče tanku jménem Marshawn Lynch vybral hod na Ricarda Locketta. Jenže tuto variantu přečetl právě Butler, soupeři doslova vyrval míč z náruče a mohl začít slavit. Svým prvním zachycením (Interceptions) v kariéře v NFL zajistil 20 vteřin před koncem zápasu svému týmu zisk trofeje Vince Lombardiho.

(NBC)

„Měl jsem vizi, že dnes v noci předvedu opravdu něco velkého,“ hlesl i několik minut po konci souboje stále dojatý Butler do mikrofonu televize NBC. Následně ale dodal už reálnější důvod: „Měli jsme to přečtené od našeho defenzivního koordinátora. Řekl mi, že by mohli hrát právě toto, byl jsem připravený. Patří mu za to velký dík, já jen dělal svoji práci.“

(NBC)

Ano. Svoji práci, která mu přinesla slávu a nesmrtelnost. Stejně jako rozehrávači již zmíněmému Bradymu, který se ziskem čtvrtého Super Bowlu a třetího ocenění MVP finále vyrovnal legendárnímu Joeu Montanovi.

(NBC)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 1 hodinou

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
Další zprávy