VIDEO Vizionář hrdinou Super Bowlu! A to měl být smolařem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 2. 2015 18:36
Podívejte se na klíčový okamžik letošního finále ligy amerického fotbalu - Super Bowlu.
Video z klíčového okamžiku letošního Super Bowlu. | Video:

Glendale – Američané mají jedno oblíbené sportovní přísloví „From zero to hero“ (z nuly hrdinou). Na hráče amerického fotbalu Malcolma Butlera z týmu vítěze 49. Super Bowlu New England Patriots platí dokonale.

Od Butlera se zázraky nečekaly

Letošní nováček, který coby nedraftovaný hráč podepsal s Patrioty smlouvu loni v květnu, do nedělní největší sportovní události na severoamerickém kontinentu odehrál deset zápasů, nikterak výraznou stopu v nich ale nezanechal.

Ostatně, od čtyřiadvacetiletého mladíka se to ani příliš nečekalo. Ve finále NFL se ale před více jak 70 tisíci fanoušky na Univerzitním stadionu ve Phoenixu do historie zapsal. Nejprve coby smolař. Do konce chybělo 74 vteřin, když na zem deset yardů do end-zone "Patriots" dopadl Jermaine Kearse a doslova do náruče mu spadl míč po 33-yardovém hodu od quarterbacka Russella Wilsona.

Proč spadl? Protože jeho let Butler zablokoval, šišku ale neudržel a Kearse tak zkompletoval veledůležitou přihrávku (VIDEO ZDE!). "Ano, vzpomněl jsem si na to, jak jsme ztratili zápas s NY Giants před třemi lety," přiznal nemilé déja vu Brady, hvězdný rozehrávač Patriotů. Tehdy vedl se svými spoluhráči ještě v poslední minutě 17:15, aby nakonec padli 17:21.

On sám v něj ale věřil

Ale zpět do několik hodin starého Super Bowlu s římskou číslovkou XLIV. Seahawks měli tři time-outy, čtyři pokusy a necelou minutu na to, aby dosáhli kýženého touchdownu, kterým by otočili nepříznivé skóre zápasu 24:28. Na první pokus se dokázali posunout ještě blíže end-zone, na druhý se již čekalo, že šestku položí. Jenže...

...Wilson si místo prostrčení míče tanku jménem Marshawn Lynch vybral hod na Ricarda Locketta. Jenže tuto variantu přečetl právě Butler, soupeři doslova vyrval míč z náruče a mohl začít slavit. Svým prvním zachycením (Interceptions) v kariéře v NFL zajistil 20 vteřin před koncem zápasu svému týmu zisk trofeje Vince Lombardiho.

(NBC)

„Měl jsem vizi, že dnes v noci předvedu opravdu něco velkého,“ hlesl i několik minut po konci souboje stále dojatý Butler do mikrofonu televize NBC. Následně ale dodal už reálnější důvod: „Měli jsme to přečtené od našeho defenzivního koordinátora. Řekl mi, že by mohli hrát právě toto, byl jsem připravený. Patří mu za to velký dík, já jen dělal svoji práci.“

(NBC)

Ano. Svoji práci, která mu přinesla slávu a nesmrtelnost. Stejně jako rozehrávači již zmíněmému Bradymu, který se ziskem čtvrtého Super Bowlu a třetího ocenění MVP finále vyrovnal legendárnímu Joeu Montanovi.

(NBC)

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy