VIDEO Vrávorající rozhodčí si nezapíská. Alespoň zatím

Softballový rozhodčí čelí podezření, že řídil sobotní utkání žen podnapilý. Dokonce nevydržel stát na nohou.
Podívejte se na podezřelé chování rozhodčího | Video: Youtube.com

Praha - Diváci na softballovém zápase žen v Radotíně byli v sobotu svědky nevšedního zážitku. Jeden z rozhodčích totiž od prvních minut nevypadal zdravě a podle přihlížejících ani střízlivě.

Nakonec v jednu chvíli zavrávoral, skácel se pozpátku k zemi a musela ho odvézt sanitka. Ve středu měla případ vyšetřovat disciplinární komise, která měla rozhodnou, zda sudí byl pod vlivem alkoholu.

"Bohužel, disciplinární řízení bylo odročena na dobu, dokud pan Petružálek nedoručí potvrzení od lékařů, že byl v době zápasu střízlivý. Do té doby si nezapíská," řekl Aktuálně.cz předseda České softballové asociace Gabriel Waage.

Video z víkendového zápasu je v posledních dnech hitem na sociálních sítích a většina uživatelů ho komentuje dobře známým termínem "viróza".

Dotyčným pánem je 69letý Luděk Petružálek, který hrál softball už od roku 1967, poté trénoval ženy a ve starším věku se dal na rozhodcovskou práci. Mezi hráči je tak dobře známý.

Hráč: Ví se o něm, že se rád napije

"Píská nás poměrně často a všeobecně se ví, že se rád napije. V takovém stavu jsem ho ale viděl až na tom videu," řekl deníku Aktuálně.cz Pavel Hrdina, hráč softbalového týmu Mistrál Praha.

Některé komentáře u videa hovoří o tom, že scénka je jen smutným vyústěním toho, že v českém softballu je rozhodčích málo. Předseda České softballové asociace s tímto názorem ovšem nesouhlasí.

"Neříkám, že máme rozhodčích přehršel, ale nějaký nedostatek také nemáme. Ten pán píská proto, že ho to baví a doma by se unudil, ne proto, že by musel," podotýká Waage.

I přes zádrhel s nedoručeným lékařským potvrzením si vedení softballové asociace, že rozhodčí spíše podlehl horkému počasí. "Vypadá to tak, protože první zápas ten den prý odřídil normálně. Zřejmě zaúřadoval věk a ostré slunce," myslí si předseda.

V sobotu padal, v pondělí už opět pískal

Tyto informace potvrdil i podezřelý rozhodčí Petružálek, kterého se deníku Aktuálně.cz podařilo v úterý zastihnout. "Jsem v pořádku propuštěný z nemocnice a podle lékařů jsem byl bez alkoholu," tvrdí rozhodčí. "Ve středu jsem připravený dokázat to i disciplinární komisi," dodal na závěr bodrý pán. Ve čtvrtek už ale telefon nezvedal.

Petružálek se tedy z údajného kolapsu vzpamatoval velmi rychle, protože už v pondělí v podvečer za mnohem většího vedra řídil další mužský zápas. "A byl v úplné pohodě," potvrdil Hrdina.

O tom, jestli se rozhodčí stihl vzpamatovat z kocoviny nebo z vyčerpání organismu, si můžete udělat obrázek sami v přiloženém videu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Státní dluh je tvořen dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 1 hodinou

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy