VIDEO Ukrajina dominuje! Postaví se Kličkovi jeho krajan?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
17. 3. 2014 11:00
Těžká váha je blízko historickému souboji ukrajinských boxerů, ovšem o bratrovražednou válku Kličků nejde...
Video 96vteřinového zápasu Deontay Wilder vs. Malik Scott | Video:

Praha – Letos v říjnu to bude přesně deset let, kdy naposledy poznal hořkost porážky Ukrajinec Vladimir Kličko a za necelý měsíc začne zároveň jeho devátý rok v roli mistra světa těžké váhy. Té vládl posledních pět let se svým bratrem Vitalijem.

Když ten dal loni na podzim přednost kariéře politika, mnozí si oddechli a řekli si „nyní se zbývá zbavit už jen jednoho Ukrajince“ a supertíha bude opět moct dýchat. Jenže po sobotě může už na podzim dojít k souboji, kterému dlouhá léta stavěla stopku maminka obou bratří.

Ukrajinský souboj ano. Válka Kličků nikoliv

Souboji, kdy proti sobě stanou v obou rozích muži, za kterými bude vlát ukrajinská vlajka. Nedojde sice na bratrovražednou bitvu v pravém slova smyslu, ovšem v tom převzatém ano. Do hry o mety nejvyšší se totiž šokujícím vítězstvím nad Polákem Tomaszem Adamkem ve městě příznačně pojmenovaném Betlém přihlásil devětadvacetiletý Ukrajinec Vjačeslav Glazkov.

A zatímco Američané v osobách Bryanta Jenningse, Chrise Arreoly, nebo opěvanovaného Deontaye Wildera – jehož taktéž sobotní duel s kamarádem Malikem Scottem kandiduje na roli největší boxerské "šaškárny" sezóny, když se druhý jmenovaný skácel k zemi po 96 vteřinách po „neviditelném úderu“ (video si můžete prohlédnout výše) – Glazkov je naprosto regulérně krok od bitvy s vládcem těžké váhy.

Dvanáctikolovým triumfem nad ex-mistrem světa dvou váhových divizí Adamkem totiž získal jeho titul Severoamerického šampióna IBF a pozici číslo dvě v této federaci. Co to pro něj znamená? Že jeho další zápasu bude eliminací o to, aby mohl oficiálně vyzvat sedmatřicetiletého šampióna nejen organizace IBF, ale také WBO, WBA a IBO.

Glazkovovi chybí poslední krok

Ve hře jsou momentálně dvě, respektive tři jména. Buďto na Glazkova čeká Bulhar Kubrat Pulev – jednička IBF, který ale má zároveň možnost se střetnout ve finančně hodně lukrativním souboji o titul mistra Evropy s Britem Dereckem Chisorou, nebo vítěz dubnového souboje Amir Mansour – Steve Cunningham, do kterého vstoupí v roli velkého favorita prvně jmenovaný.

Pokud tak Kličko porazí na konci dubna v Německu Alexe Leapaie a Glazkov zvládne svůj další duel, na podzim se boxerský svět dočká historické události – čistě ukrajinského souboje o pozici absolutního vládce těžké váhy!

K němu navíc s ohledem na fakt, že Glazkov bojuje v Americe, může velmi pravděpodobně dojít za velkou louží. Tam, kde se mladší z ukrajinského bratrského dua snaží marně prosadit během celé svojí dlouhé profesionální kariéry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy